Kaunase tiimi peatreener Šarūnas Jasikevičius.Foto: Tiit Tamme
28. veebruar 2020, 22:16

MILLINE MATŠ! Žalgiris noppis raske võidu ja rühib Euroliigas üha kõrgemale

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond teenis Euroliigas väärt võidu, kui kodus alistati lisaaja järel 105 : 97 Milano Olimpia. Tabelis hoitakse nüüd kümnendat kohta ning play-off'i ehk kaheksa sekka pääsemine muutub üha reaalsemaks.

Matš kulges algusest peale üsna tasavägiselt. Avaveerandi järel oli 27 : 25 peal Kaunas, poolajapausiks kasvas edu 53 : 44-le. Kolmanda veerandiga tuli Milano aga hoogsalt mängu tagasi ja viimase kümne minuti eel oli Žalgirise edu kõigest 71 : 70.

Kaunase mehed pääsesid neli minutit enne lõpusireeni kümne punktiga juhtima, kuid edu mängiti siiski maha. Seisul 91 : 91 oli Žalgirisel kasutada veel 13 sekundit, et rünnak üles ehitada, kuid umbes neli sekundit enne lõppu kaotas Thomas Walkup põrgatuse pealt lihtsalt palli. Järgnes lisaaeg, kus lõpptulemusega 105 : 97 jäi peale ligi 10 000 fänni ees mänginud Žalgiris. Leedukad ületasid tänavu esimest korda Euroliigas saja punkti piiri.

Leedukate hooajala esimesele poolele andis valusa löögi pikk mõõn, mis kestis novembri algusest detsembri lõpuni. Järjepanu püsiti võiduta koguni üheksa matši.

Seejärel algas päästeoperatsioon: 12st viimasest mängust on suudetud võita kaheksa kohtumist. Põhiturniiril jääb pidada veel kaheksa mängu.