Kenneth Kiprop Kipkemoi.Foto: Twitter/@runwithcuan
Doping
29. veebruar 2020, 17:59

Järjekordne Keenia tippjooksja jäi dopinguga vahele (2)

Pikamaajooksja Kenneth Kiprop Kipkemoi jäi dopinguga vahele. Praeguse seisuga kannab keelatud ainete tarvitamise eest võistluskeeldu juba üle 50 Keenia jooksja.

35aastasele Kipkemoile määrati ajutine võistluskeeld. tema dopinguproovist leiti terbutaliini kasutamise jälgi. Aine tarbitakse aeroobse võimekuse suurendamiseks, samas sisaldub seda ka astmarohtudes.

See paneb suure põntsu tema plaanidele osaleda tänavusel Bostoni maratonil. Samal võistlusel teenis ta eelmisel aastal ajaga 2:08.07 kolmanda koha. Tema isiklikuks rekordiks 42.2 km pikkusel distantsil on 2:05,44, millega ta tunamullu Rotterdami maratoni võitis. Poole lühemal maal on tema tippmargiks 59.01, mis on kõigi aegade 22. tulemus.

2012. aastal tuli Kipkemoi 10 000 meetri jooksus Aafrika meistriks.