Jalgrattasport

Vägeva sõidu teinud Kangert: ma alles hakkan ennast avastama 

Toimetas Kaarel Täll, 1. märts 2020 12:28
Tanel Kangert.Foto: PA Images / Scanpix
Teist hooaega EF Pro Cycling rattameeskonnas sõitev Tanel Kangert on pika profikarjääri jooksul esimest korda seisus, kus juba veebruaris kannatab sõita kõrgetele kohtadele.

Ta on mõistagi ülimalt rahul. Lõpuks ometi! Kaheteistkümnes profihooaeg, aga esimest korda tuli purakas kohe veebruaris. Baltic Chain Cycling toob välja mõned Kangerti mõtted pärast eilset teist kohta Faun-Ardeche Classic (184 km) ühepäevasõidul Prantsusmaal. Ta andis intervjuu väljaandele Directvelo.

Favoriitide grupist oli Kangert esimesena finišis, ette jäi jooksikutegrupist Remi Cavagna (Deceuninck-QuickStep). Rasketel lõputõusudel ei suutnud tuntumatest nimedest eestlasega sammu pidada Warren Barquil, Roman Kreuziger, Vincenzo Nibali ja teised.

„Ma ei tundnud end sõidu alguses väga hästi, aga poolel maal läks tunne oluliselt paremaks. Ent jooksikud olid juba ees ja mingil hetkel saabus teadmine, et võitlus käib poodiumi nimel. Mitte võidu nimel, sest Remi Cavagna oli lootusetult läinud. Ta on uus Jens Voigt,“ tunnustab Kangert prantslast.

Samal teemal

„Aga täitsin eesmärgi poodiumile jõuda. Eriliselt meeldivaks teeb poodiumikoha asjaolu, et see tuli favoriitide grupiga sõites. Teised jäid jõuga maha. Külm ja märg ilm mulle sobib. Olen harjunud. Olen sellistes oludes varemgi tulemust teinud.“

„Käesoleva hooaja eel muutsin paljut. Uus treener – ma ei kogunud pelgalt kilomeetreid, vaid reaalselt treenisin. Lõhkusin talviste treeningute osas enda jaoks mitmed dogmad. Talv ei saa olla vaid madala pulsiga kilomeetrite kogumine. Viibisin terve talve Hispaanias Gironas, mis võimaldas kogu aeg rattaga sõita, erialast treeningut teha. Juba praegu tunnen, et see kõik on ära tasunud. Viimasel kümnel aastal olen endale pidevalt sisendanud, et kevadised võidusõidud pole minu jaoks. Kogusin vormi sõit-sõidult. Praegune olukord aga näitab, et ma alles hakkan ennast avastama.“

8.-15. märtsini teeb Kangert kaasa WordTouri sarja kuuluval Pariis-Nice mitmepäevasõidul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee