FC Flora võitis klubi ajaloo kümnenda Superkarika.Foto: Erki Parnaku
1. märts 2020, 14:52

Jalgpallihooaeg algas talvises ja lumises Narvas, kus Flora alistas 681 pealtvaataja ees 2 : 0 kohaliku Transi ja tõstis klubi ajaloos kümnendat korda pea kohale Superkarika.

Mullu Eesti meistriks kroonitud Flora läks valitseva karikavõitja vastu juhtima juba 6. minutil, kui skoori tegi taas kasvatajaklubiga liitunud Rauno Sappinen. Avapoolaeg jätkus tasavägiselt ning Trans püsis kenasti mängus sees.

Kodumeeskonna šansid muutusid aga tunduvalt kehvemaks 75. minutil, mil teise kollase kaardi teenis Bi Sehi Elysee Irie, kes varakult duši alla saadeti. 76. minutil sekkus vahetusest mängu Rauno Alliku, kes juba 83. minutil skoori tegi ja lõppseisu vormistas.

FC Flora võitis klubi ajaloo kümnenda Superkarika. Foto: Erki Parnaku

„Mul on väga hea meel. Eelkõige seetõttu, et võitsime, aga ka värava üle. Aitäh treeneritele, kes selle kombinatsiooni välja mõtlesid,“ ütles Sappinen teleintervjuus Soccernet.ee-le.

Flora on nüüd kümnekordne Superkarika võitja. Viimati tõsteti trofee pea kohale 2016. aastal. Varasemad triumfid pärinevad aastatest 2014, 2012, 2011, 2009, 2004, 2003, 2002 ja 1998. Levadial on seitse Superkairkat, Transil ja TVMK-l kaks. Korra on võidurõõmu tundnud ka Tallinna Sadam, Nõmme Kalju, Lantana ja FCI Tallinn.