TalTechi võrkpallurid (mustades vormides) asusid veerandfinaale juhtima.Foto: Robin Roots
1. märts 2020, 22:25

TalTech üllatas veerandfinaalide avavaatuses Tartut (1)

Võrkpalli Balti liigas tehti sel nädalavahetusel algust veerandfinaalidega. Kui eilsetes mängudes teenisid võidu Saaremaa VK ja Tallinna Selver, siis täna saatis edu TalTechi ja lätlaste Jekabpilsi.

Põhiturniiril seitsmenda koha saanud TalTech võõrustas põhiturniiri teist meeskonda Tartu Bigbanki ja võttis üllatuslikult 3:1 (27:25, 26:24, 9:25, 25:23) võidu.TalTechi resultatiivseim oli 16 punktiga Mihkel Nuut, 14 silma lisas Valentin Kordas. Tartu parim oli Albert Hurt, kes lõi põrandale 24 punkti.

Põhiturniiri viies Pärnu VK kaotas samal ajal kodusaalis põhiturniiri neljandale Jekabpilsi Lušile 0:3 (21:25, 21:25, 22:25). Pärnu resultatiivseimaks kerkis Taavet Leppik, kes tõi 16 punkti, Kristaps Platacs panustas 13 punkti.

Et pääseda 13.-14. märtsil Kuressaares toimuvale finaalturniirile, on tarvis võita kaks matši. Veerandfinaalidega jätkatakse järgmisel nädalavahetusel.