Vinicius Jr.Foto: AFP/Scanpix
2. märts 2020, 16:25

VIDEO | Reali noor brasiillane võttis võidumängus Barcelona üle enda nimele Messile kuulunud rekordi

Eile õhtul toimunud El Clasicos alistas Madridi Real koduväljakul tulemusega 2:0 FC Barcelona. Võidus mängis võtmerolli avavärava löönud pealinnaklubi ründaja Vinicius Jr., kes võttis muuhulgas enda nimele ka Lionel Messile kuulunud rekordi.

Nimelt sai brasiillasest 19 aasta ja 233 päeva vanusena noorim mängija, kes käimasoleval sajandil El Clasicos värava on löönud. Messi oli ligi 13 aastat tagasi esmakordselt Reali vastu skoorides 19 aastat ja 259 päeva vana.

Kui Vinicius Jr. viis kodumeeskonna 71. minutil juhtima, siis üleaja teisel minutil kindlustas Zinedine Zidane'i hoolealustele võidu Mariano Diaz, kes tegi seisuks 2:0. Eelmine, Barcelona kodustaadionil Camp Noul toimunud El Clasico oli jäänud väravateta viiki.

Ühtlasi kerkis Real taas Hispaania meistriliiga liidriks, möödudes punktiga Barcelonast. 12 vooru enne hooaja lõppu on klubid kogunud vastavalt 56 ja 55 silma.