Korvpall

Aivar Kuusmaa: omal ajal lendasid platsile ka mobiiltelefonid 

Toimetas Kaarel Täll, 3. märts 2020, 10:55
Aivar Kuusmaa.Foto: Stanislav Moshkov
Korvpalli Euroliigas jõuab teisipäeval järg jälle sellise kohtumiseni, mida ootab terve Kreeka rahvas. Seda enam, et suurte tiimide omanike pehmelt öeldes jonn ja ambitsioon ei lase sellel eepilisel derbil hetkel kodumaa pinnal toimuda. Ehk siis – Pireuse Olympiacose ja Ateena Panathinaikose vastasseis.

„Ääretult oluline mäng eelkõige tulihingelistele fännidele,“ ütles selle igavese derbi kohta aastatel 1993-1996 Ateena Panathinaikoses mänginud Aivar Kuusmaa TV3 Spordile. „Kui mina seal mängisin, siis lendasid platsile sisuliselt kõik, mis taskutes leidus, isegi mobiiltelefonid. Aga nüüd vist on võrgud ees,“ lisas Kuusmaa.

Samal teemal

„Selge see, et kohtumise ajal on klubide fännid teineteisest võimalikult kaugel, pärast mängu lastakse kõigepealt hallist minema kodumeeskonna poolehoidjad, võõrad alles tund-poolteist hiljem. Aga linna peal on nad rahumeelsed, Panathinaikose särgiga mees läheb ja patsutab Olympiacose sümboolikaga mehele õlale ja elu läheb edasi,“ rääkis Kuusmaa.

Lisaks klubide ajaloolisele ja leppimatule vastasseisule on väga palju kaalul ka Euroliiga tabeliseisu vaadates. Olympiacos, kes peab hooaja lõpuni läbi ajama ilma vigastatud liidri Vassilis Spanouliseta, on viimasest viiest mängust võitnud kolm. Sellegipoolest ollakse tabeli keskpaigas väga tihedas konkurentsis 11. kohal ja play off’i koht on võidu kaugusel.

Panathinaikos seevastu on viimasest viiest kaotanud koguni neli, kuid 14 võiduga hoitakse kuuendat kohta. Hooaja esimese omavahelise kohtumise võitis Panathinaikos lisaaja järel 99:93, siis viskas Tyrese Rice võitjatele suisa 41 punkti. 

Tõelist Kreeka „korvpallisõda“ näitab täna kell 20.45 otseülekandes telekanal TV3 Sport 2.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee