Žalgrise peatreener Šarūnas JasikevičiusFoto: SIPA/Scanpix
4. märts 2020, 08:29

VIDEO | Suurepärases hoos Žalgris tõusis võiduga kaheksa parema sekka

Leedu korvpalliklubi Kaunase Žalgris sai Euroliigas järjekordse väärt võitu, kui kodusaalis alistati Moskva oblasti Himki 96 : 85.

Žalgris alustas mängu tormiliselt, kui avaveerand võideti 14 punktiga ja poolajale mingi eduseisus 50 : 34. Kuigi kolmandal ja neljandal veerandajal jõudis Himki paaril korral seitsme punkti kaugusele, siis rohkemaks Ühisliiga klubil püssirohtu ei jätkunud. Lõpuvile kõlades olid tablool leedukate võidunumbrid 96 : 85.

Šarūnas Jasikevičiuse hoolealused on võitnud viimasest seitsmest mängust kuus, millega Žalgris tõusis Himkist mööda kaheksa parema sekka ehk play-off kohale.

Teisipäeval olid meeskonna tulemuslikumad mängijad 23 punkti visanud Zach LeDay ja 15 silmaga lõpetanud KC Rivers. Himki parim oli Aleksei Šved 24 punktiga, keda toetas 20 punktiga meie lõunanaaber Janis Timma.

Omavahel kohtusid ka VTB Ühisliiga rivaalid Moskva CSKA ja Peterburi Zeniti, kus 86 : 78 võidu võttis armeeklubi. Teistes kohtumistes alistas Madridi Real võõrsil Milano Olimpia 78 : 73 ja Villeurbanne sai jagu Valenciast 72:65.

Euroliiga tabel on erakordselt tihe. Seitsmendal kohal oleval Žalgrisel on vaid üks võit rohkem kui 11. positsioonil hoidval Milano klubil.