Saarbrückeni väravavaht Daniel Batz .Foto: AFP/Scanpix
4. märts 2020, 12:08

VIDEO | AASTA JALGPALLIŠOKK? Saksamaa neljanda liiga klubi jõudis viie penaltitõrje abil karikasarja poolfinaali

Saksamaa neljanda liiga klubi FC Saarbrückeni jõudis väravavahi viie penaltitõrje abil karikavõistluste poolfinaali.

Saarbrückenist sai esimene meeskond, kes on tugevuselt neljandas liigas mängides nii kaugele jõudnud. Varasemalt kõrgliigas palliva Kölni alistanud klubile tuli veerandfinaalis vastu teine Bundesliga sats Düsseldorfi Fortuna.

Koduväljakul mänginud Saarbrücken läks 31. minutil matši juhtima, kuid Fortuna suutis mänguaja viimasel minutil viigistada. Kuna lisaajal väravaid ei nähtud otsustas võitja penaltiseeria.

Mängu kangelaks tõusis Saarbrückeni väravavaht Daniel Batz, kes lisaks normaalajal tõrjutud 11 meetri karistuslöögile suutis ära laveerida 4 sooritust penaltiseerias.

Saarbrücken jõudis karika poolfinaali viiendat korda. Viimasti õnnestus see neil 1985. aastal. Lisaks neile kindlustas poolfinaalipääsme Müncheni Bayern, kes alistas 1 : 0 Schalke. Ülejäänud kaks kohta selgitavad omavahel Leverkuseni Bayer ja Berliini Union ning Frankfurdi Eintracht ja Bremeni Werder.