WRC

WRC-sarja liider Evans: Tänak tõestas, et Toyotaga saab Mehhikos kõrgetele kohtadele sõita 

Toimetas Eigo Kaljurand, 5. märts 2020 18:28
Kaardilugeja Scott Martin ja Elfyn Evans Rootsi ralli poodiumil.Foto: AFP/Scanpix
Autoralli MM-sarja liider Elfyn Evans sõnas portaalile Dirtfish antud intervjuus, et hooaja alguse edu tema igapäevast elu ei mõjuta ja ta loodab Mehhikos sõita kõrgetele kohtadele.

„Kuigi Rootsi ja Mehhiko MM-rallide vahel on pikk paus, siis aeg läheb lennates,“ selgitas Evans. „Eelmisel nädalal testisime masinat Hispaanias. Kui lisada juurde reisimiseks kulunud aeg, siis läks seal neli päeva. Pärast seda vaatasime üle videod, tegime tööd märkmetega ja oligi aeg taas lennukile minna,“ kirjeldas Evans Mehhiko ralliks valmistumist.

Samal teemal

„Füüsiliselt saab Mehhiko ralli kuumuse ja hõreda õhu tõttu olema keeruline. Kuid oleme selleks valmistunud ja olen kindel, et saame hakkama,“ sõnas autoralli MM-sarja liider.

Toyotadel on varasematel aastatel hõredas õhus olnud tehnilisi probleeme, kuid britt usub, et mured on seljatatud ja Mehhikos saab kõrgetele kohtadele sõita. „Tänaku poolt eelmisel aastal näidatud kiirus ja teine koht on tõestus sellele,“ selgitas Evans.

Mehhikos teistele teed puhastav Evans lubab keerulisest olukorrast viimase välja pigistada. „Me ei saa stardikohta muuta. Peame selle unustama ja sõitma,“ tõdes 31aastane rallisõitja, kelle sõnul MM-sarja juhtimine tema elu liialt muutnud pole. „Kõik on sama nagu varem. Võib-olla meedia tahab minuga rohkem suhelda ja mulle helistatakse rohkem.“ 

WRC-hooaja kolmas etapp Mehhikos algab 12. märtsil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee