KAHJU! Saaremaa võitles, kuid vandus Itaalia tippklubile alla (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 5. märts 2020, 19:59
Saaremaa võrkpalliklubi kolmapäevase mängu eel.Foto: Irina Magi irina@irinapilt.ee t
Saaremaa Võrkpalliklubi kaotas neljapäeval CEV Challenge Cupi veerandfinaali teises mängus Itaalia klubile Milano Powervolley 1 : 3 (25 : 21, 22 : 25,  21 : 25, 18 : 25)

Koroonaviiruse puhangu tõttu peeti mõlemad kohtumised Kuressaares. Kolmapäeval peetud avakohtumises kaotas Saaremaa 0 :3 (21 : 25, 18 : 25, 23 : 25), teises matšis sai Saaremaa ühe geimi kätte.

Avamängus Saaremaa kuivalt alistanud Milano vajas edasipääsuks kahte geimi võitu. Kohtumine algas saarlastele paljulubavalt. Brasiilia leegionäri Daniel Maiceli eestvedamisel läks Eesti klubi 11 : 5 ette, kuid geimi lõpuks vahe sulas. Milano jõudis ühe punkti kaugusele (22 : 21), kuid Maiceli õnnestumise ja vastaste staarmängija Nimir Abdel-Azizi ebaõnnestumiste järel säras geimi lõpuks tablool skoor 25 : 21.

Teine geim möödus Milano kontrolli all, kes sai hästi kätte Saaremaa servid ja lahendas olukordi järjepidevalt esimesest tempost. Kuid Saaremaa hoidis ennast paari-kolme punkti kaugusel. 9 : 12 kaotusseisust jõudis Saaremaa 14 : 14 viigini. Taas läks Milano klubi kolmega ette, kuid Maiceli serviässa järel jõuti taas vaid punkti kaugusele (20 : 21). Rohkemaks Saaremaal jaksu ei jätkunud ja geim kaotati 22 : 25.

Kolmanda geimi alguses sai Milano paaril korral kahe punktiga ette, kuid Saaremaa võitles ennast tagasi. Kuubalase Javier Jimeneze kahe järjestikuse õnnestunud rünnaku järel läks Eesti esiklubi esmakordselt geimi juhtima (13 : 12), mille järel Milano võttis kiiresti aja maha. Punkt-punkti mäng jätkus seisuni 16 : 16, mille järel Itaalia läks kahe punktiga ette. Seda edu hoidis suurklubi lõpuni. 21 : 25 geimi kaotuse järel oli selge, et paarist oli edasi läinud Milano.

Kuna pääs poolfinaali oli selge, siis pani Milano platsile varumehed, kes hoidsid läbi geimi mõnepunktilist edu. Ka Saaremaa otsustas kaotusseisus kasutada vahetusmehi ja neljas geim kaotati 18 : 25.

"Esimene geim oli hea. Teises geimis võinuks rohkem õnne olla, aga tasemevahe lõi välja," võttis Saaremaa libero Alari Saar Kanal 12 eetris matši kokku.