Janari Jõesaar (21).Foto: Martin Ahven
8. märts 2020, 13:17

JÄRELEVAADATAV | BC Kalev/Cramo sai Ühisliigas napi võõrsilvõidu ja tõusis play-off'i kohale

VTB Ühisliigas oli täna võidukas BC Kalev/Cramo, kes alistas võõral väljakul tulemusega 83:78 BC Astana ning tõusis taas kaheksa parema sekka.

Avaveerandi punktiga võitnud Eesti meistriklubi jäi poolajapausiks kahe silmaga taha. Seejärel suudeti enne viimast neljandikku teha sisse neljapunktiline edu. Viis minutit enne lõppu jõudis Astana viigiseisuni, seejärel viskas Kalev/Cramo kaheksa punkti järjest ning kuigi kodumeeskond jõudis veel seisuni 76:77, tegi Dušan Ristic tehnilise vea ning Kyle Vinalesi täpsed vabavisked tõid kalevlastele võidu.

Lõpuks üleplatsimeheks kerkinund Vinales sai kirja 26 punkti, teda toetas vinge kaksikduubliga Janari Jõesaar, kes kogus 23 silma ja 11 lauapalli. Astanale tõi Stephen Holt 19 punkti, Ristic ja Malcolm Hill lisasid mõlemad 17 silma.

Võit tõstis Kalev/Cramo mööda Astanast, kaheksandale ehk viimasele play-off'i viivale kohale. Juhib 18 mängust 17 võitnud Moskva Himki.