Vehklemine

Mitmed nimekad vastased alistanud Irina Embrich saavutas Budapesti GP-etapil kolmanda koha

Toimetas Kaspar Koort, 8. märts 2020 19:34
Irina Embrich.Foto: Stanislav Moshkov
Vehklemise GP-sarja Budapesti etapil tegi eestlannadest parima võistluse Irina Embrich, kes alistas mitmed tipptegijad ja jõudis poolfinaali. Seal pidi ta tunnistama prantslanna Alexandra Louis Marie paremust ja nii jäi Embrich koos Helen Ngomiga jagama GP-etapi kolmandat kohta.

Põhitabelis 64 seas alistas Embrich esmalt šveitslanna Manon Emmeneggeri 15:6. Teises ringis sai ta jagu USA vehklejast Kelley Hurleyst 15:10 ning kaheksandikfinaalis valitsevast maailmameistrist brasiillannast Nathalie Möllhausenist 15:13.

Veerandfinaalis kohtus Embrich Lõuna-Korea vehkleja, maailma edetabelis kolmandal kohal paikneva Injeong Choiga. Matš kulges Embrichi paaritorkelises edus, ent lõpuks oli seis 14:14 ning võitja selgus viimase torkega. Selle tegi Embrich ning nii jõudis ta poolfinaali, kus kohtus prantslanna Alexandra Louis Mariega.

Poolfinaali avakolmandik lõppes viigiseisul 4:4, ent teisel kolmandikul tegi prantslanna sisse neljatorkelise vahe ning asus perioodi lõpuks juhtima 12:8. Kohe viimase kolmandiku alguses tegi Louis Marie veel kolm torget ja võitis matši 15:8.

Erika Kirpu alistas 64 seas ameeriklanna Katherine Holmesi 11:9, ent järgmises matšis jäi 12:15 alla venelannale Violetta Kolobovale.

Katrina Lehis piirus täna vaid ühe matšiga, kui kaotas 64 seas korealannale Hyein Leele 13:15.