Kyle Vinales.Foto: Erki Pärnaku
12. märts 2020, 20:33

KAHJU! Tühjade tribüünide ees mänginud BC Kalev/Cramo kaotas Venemaa suurklubile

BC Kalev/Cramo kaotas VTB Ühisliigas tühjade tribüünide ees Krasnodari Lokomotiv-Kubanile 81 : 98.

Koroonaviiruse tõttu ilma publikuta peetud kohtumise avaveerandil oli Kalev kenasti mängus. Avaminutid kulgesid Tallinnas punkt-punkti heitluses, mille järel rebisid külalised 6 silmaga ette. Janari Jõesaare, Kristjan Kitsingu ja pingilt mängu sekkunud Aigars Škele korvide toel jõuti taas viigini (16 : 16). Veerandaja lõpetas siiski tugevamalt Kuban. Leedu tagamängija Mantas Kalnietise eesvedamisel läks Venemaa suurklubi 5 silmaga ette. 21 : 26 lõppenud veerandajal oli Kalevi edukaim 7 punkti visanud Janari Jõesaar.

Kalevi poolelt alutas teist veerandaega resultatiivselt Sacha Killeya-Jones, kuid Grigori Motovilovi korvide najal suutis Krasnodar hoida mõõdukat edu. Janari Jõesaare vedamisel suutis koduklubi ennast siiski mõne punkti kaugusel hoida ja poolajavileks olid tablool numbrid 45 : 49. Jõesaar tõi esimesel poolajal Kalevi parimana 14 punkti, pingilt liitunud Škele ja Killeya-Jonesi lisasid 7 silma.

Teist poolaega alustas Eesti klubi suurepäraselt. Tekele Cotton tõi kiiresti 4 punkti ning Kristjan Kanguri ja Michael Finke kahepunktivisete järel pääses Kalev mängus esimest korda ette (53 : 51). Kahjuks sai Kalevi poolelt neljanda vea Kangur, mille järel hakkas meeskonna kaitse korralikult rebenema. Krasnodari poolt viskas kaks kolmest sisse Vitali Fridzon, keda toetasid korvidega pikki aastaid NBAs mänginud Sam Dekker ja Johnny O'Bryant. Kolmas veerand lõppes Kalevi 62 : 73 kaotusnumbritega.

Viimasel veerandajal libises Kuban oma teed. Kohtumise lõpuks 26 punkti toonud Sam Dekkeri mitme korvide abil läks Kuban 15 silmaga ette (66 : 81). Kuigi Kalev suutis jõuda veel üheksa punkti kaugusele, siis rohkemaks Eesti klubil jaksu ei jätkunud. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 81 : 98.

Kalevi parim oli teisel poolajal üsna nähtamatuks jäänud Janari Jõesaar 18 punktiga, keda toetasid Killeya-Jones ja Škele 11 silmaga. Kubani edukaim oli 26 punkti ja 9 lauapalliga Sam Dekker, sealjuures 6 palli noppis ta ründelauast. Ameeriklast toetasid hooaja parima mängu teinud Griogri Motovilov 16 ja Alan Williams 15 punktiga. Williams võttis lisaks ka 11 lauapalli.

Kalevi abitreeneri sõnul anti mäng käest kolmandal veerandajal. "Me ei suutnud täna tabada kolmeseid normaalse protsendiga ja ei saanud ka piisavalt vabaviskejoonele," selgitas Indrek Reinbok peale mängu Kanal12 intervjuus. "Mängu andsime käes kolmandal veerandajal, kus tegime kaitses rohkelt vigu."

Kalev hoiab tabelis kaheksandat positsiooni, kuid kolmel järgneval meeskonnal on kahe vähempeetud mängu juures võimalik Eesti meeskonnast mööda minna.