Foto: Konami
Toimetas Sten Kohlmann 16. märts 2020 11:12
Konami on juba aastaid videomängude tegemisest kaugemale triivinud ning keskendunud teistsugustele ärimudelitele. Tundub, et ühel kompaniil on saanud kõrini asjaolust, et kunagised legendaarsed mänguseeriad hetkel vaid varjusurmas eksisteerivad.

Kuuldavasti mõlgutab PlayStationi looja Sony mõtteid, et Konamilt ära osta õigused nii „Metal Gear“, „Silent Hill“ kui ka „Castlevania“ mänguseeriatele, vahendab Gamerant. Kõlakas sai alguse 4chan foorumist, kus väideti, et Sony soovib tuntud mänguseeriate abiga polsterdada eesootava PlayStation 5 tugevat eksklusiivmängude nimistut.

Väidetavalt tahab Sony taasalustada „Silent Hilli“ seeriat, tehes sellest nende paari aasta tagust hittmängu „Bloodborne“ meenutava kogemuse. Lisaks tahtvat kompanii teha ka „Metal Gear Solid 1&2“ uusversioonid ning seda koos sarja looja Hideo Kojima abiga. Samuti peaks Kojima õla alla panema „Silent Hilli“ taaselustamisele.

Juba mõnda aega on internetis ringi ujunud kuulujutud, et töös on kaks erinevat „Silent Hilli“ projekti. Viimane seeriaga seotud teos ilmus 2014. aasta suvel. See kandis nime „P.T. (Playable Teaser)“ ning oli kontseptsioonidemo planeeritavale „Silent Hills“ nimelisele mängule.


Kahjuks halvenesid Kojima ja Konami omavahelised suhted ning mänguarendaja lahkus kompaniist ja teos tühistati. Nüüd, kõnealuste sahinate valguses, loodavad paljud fännid, et „Silent Hills“ projekt võetakse taas ette ning Kojima nägemus õudusmängust saab reaalsuseks.

Samuti on lootus, et kui Sony tõepoolest Konami mängudele õigused ostab, naaseb ka „P.T.“ demoversioon. Teadupärast eemaldati see PlayStation 4 digitaalsest poest peale seda, kui Kojima ja Konami tülli läksid.