Talisport

Kuninga viimane kummardus! „Võit tõstis ta taevasse, kaotus paiskas põrmu.” 

Kaspar Koort, 16. märts 2020 19:30
VIIMANE LAHING: Martin Fourcade (vasakul) suutis Kontiolahti jälitussõidus Johannes Thingnes Böd küll lõpuks edestada, ent MK-sarja üldvõit kuulus siiski norrakale. „Ilmselt teeb Fourcade'i loobumine Bö elu mõneks ajaks kergemaks, kuid loodus tühja kohta ei salli ja küllap tulevad uued mehed, kes tema kandadele astuvad,“ usub Eesti koondise peatreener Indrek Tobreluts.Foto: AFP/Scanpix
See päev pidanuks saabuma tegelikult 22. märtsil, mil laskesuusatamise kõigi aegade vägevamate sekka kuuluv Martin Fourcade teeb oma viimase võistluse. Pärast Prantsusmaa teateneliku kuldset sõitu veebruaris Anterselva MMil otsustas 31aastane ala superstaar, et aeg on kõrvale astuda, ning Holmenkollen oleks olnud viimaseks kummarduseks parim paik, sest just seal võistles ta tosina aasta eest ka oma karjääri esimesel MK-etapil. Ent saatus tahtis teisiti ning koroonaviiruse tõttu lõppes hooaeg ja koos sellega Fourcade’i karjäär läinud nädalavahetusel tühjade tribüünide ees Soomes Kontiolahtis.

Ent milline lõpp see oli! Jälitussõidus teisena rajale pääsenud Fourcade läbis esimesed tiirud puhaste paberitega ja tõusis 6,1 kilomeetri vaheajapunktis liidriks. Kolmandas tiirus eksis ta ühel ja viimases tiirus kahel lasul, kuid et väristasid ka konkurendid, finišeeris ta ikkagi esimesena, seljataga prantslastele kolmikvõidu kindlustanud Quentin Fillon-Maillet ja Emelien Jacquet.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.02.2020
VÕIMAS! Laskesuusakuningas Fourcade lõpetas karjääri võidukalt!
14.02.2020
Björndalen tunnustas karjääri lõpetavat Fourcade'i: ta on laskesuusatamise kuningas
13.02.2020
Martin Fourcade teatas karjääri lõpetamisest: täitsin oma unistused ning kogesin kõige ilusamaid emotsioone
12.02.2020
Johannes Thingnes Bö sai järjekordse võidu, Ermits ja Zahkna pääsesid jälitussõitu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee