Spordivaria

Itaalia ragbikoondislane asus koroonaviiruse vastu võitlema otse eesliinil 

Toimetas Kaspar Koort, 22. märts 2020 17:15
Maxime Mbanda.Foto: GABRIEL BOUYS
Itaalia ragbikoondis pidanuks eelmisel nädalavahetusel kohtuma Kuue Rahvuse turniiril Inglismaaga. Mõistagi jäi see mäng koroonaviiruse plahvatusliku leviku tõttu ära, ning üks Itaalia koondislane, Maxime Mbanda otsustas asuda koroonakuradi vastu võitlema otse eesliinil.

"Mõtlesin, kuidas saaksin ilma meditsiinialaste oskusteta aidata ning leidsin Kollase Risti vabatahtlikud, kes osutavad haiglatele transporditeenust ning viivad vanuritele toitu," rääkis 26aastane sportlane, kuidas temast sai Parmas Kollase Risti organisatsiooni kiirabiauto juht.

Paraku jäi toiduvedu kiiresti tagaplaanile, sest leiti, et füüsilise jõu tõttu on Mbandast rohkem kasu patsientide transportimisel. Ning seda tuleb teha tunde järjest.

"Üheksakümmend viis protsenti haiglate patsientidest on koroonaviiruses. Kui inimesed näeksid seda, mida mina seal näen, ei oleks nad enam supermarketite kassajärjekordades. Nad mõtleksid kaks, kolm või neli korda järele, enne kui kodunt välja lähevad, kasvõi jooksma," rääkis Mbanda.

"Haiglasse viidud inimeste saatuseks on enamasti surm. Kui sa vaatad neile silma... Isegi kui nad ei saa rääkida, suhtlevad nad sinuga silmade kaudu ja ütlevad sulle asju, mida sa ei suuda endale ette kujutada.

Üks inimene haiglas rääkis mulle, et kolm tundi pärast tema tulekut suri tema palatinaaber. Õhtu jooksul suri seal veel kaks naist. Ta polnud kunagi näinud kedagi suremas."

Mbanda on Kollase Risti heaks töötanud üle nädala ning iga vahetus kestab ilma puhkepausideta 12 või 13 tundi.

"Ütlen endale, et ei tohi olla väsinud. Nii kaua, kui mul on jõudu, jätkan. Nii kaua, kui püsib eriolukord, olen siin ja siia ma jään," kinnitas ragbimees.

Samal teemal

13.03.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee