Olümpia

Allar Raja: olümpiaks valmistumise vedru oli juba vähe maha käinud 

Mart Treial, 24. märts 2020 16:42
Allar Raja.Foto: Tiina Kõrtsini
Rahvusvaheline olümpiakomitee väljastas täna ametliku teate, et 24. juulil algama pidanud Tokyo olümpiamängud on koroonaviiruse pandeemia tõttu edasi lükatud järgmisesse aastasse.

Sõudja Allar Raja (36) tunnistab, et oli oma peas sellega juba umbes nädalakese arvestanud. "Ütleme, et see vedru oli vähe maha käinud, et nüüd jubedasti valmistuks olümpiaks. Tahes-tahtmata tegid trenni ära, aga saad aru, et see pole enam see. Mõtted mõlguvad juba mujal. Flirdid sellega, et [võistlus]suvi võib ära jääda," arutleb ta.

Samal teemal

Ja lisab: "Eks ikka olime omavahel arutanud, millistele tiimidele on see kasulik ja kellele vähem kasulik. Meile olnuks oluliselt kehvem stsenaarium kui maikuus poleks kvalifikatsiooniregatti toimunud, aga olümpia oleks paika jäänud. Praegu katsun ikka olla positiivne ja mõelda, et meil on edasi lükkamisest ainult võita. Nüüd on küsimus, mis on järgmine plaan."

Sõudekoondise tulevik on tegelikult üks suur küsimärk, mille osas täna kindlasti selgust ei tule. Näiteks 40aastane Tõnu Endrekson ütles talvel välja, et valmistub karjääri viimaseks hooajaks. Kas OMi edasi lükkamine muudab seda otsust? Õhtulehel pole õnnestunud veel Endreksoni telefonitoru otsa saada.

Sarnaseid signaale andis talvel ka Raja. "Praegu on vara öelda, mis saab," vastab ta. "Natuke peab seedima. Kohe homme jälle trenni põrutada... Tõenäoliselt lähengi, aga mitte sellisel kujul. 

Tuleb suhelda alaliiduga, EOK-ga, kas rahastus säilib? Kas meeskond säilib? Kodus tuleb teha koosolek [abikaasaga]. Viimane aasta oli päris mõnus sporti teha. Värske hingamine, hea sisekliima. Praeguse kaheksamehelise tiimiga tuli päris professionaalne tunne tagasi. Selle koha pealt võiks jätkata. Vanusenumber pole ka nii suur. Arvestades Tõnu talvist vormi, siis kindlasti pole füüsis tallegi takistus. Pigem on küsimus, mida naine temalt ootab ja milline on tema sisemine häälestatus," mõtiskleb Raja.

Aga üht ütleb ta otse: tänase otsusega saabus majja mõnus rahu ja konkreetsus. "Mul on hea meel, et ei hakatud tegema kuidagi ilma publikuta miinimumprogrammi. Võib-olla mõnede alade medalite väärtus devalveerunuks, kuna mõni koondis jäänuks tulemata. Edasi lükkamine on parim otsus, mida võis teha. Hea, et see tuli täna, mitte kuu aja pärast," sõnab Rio de Janeiro pronksise neljapaadi liige.

Samal teemal

13.04.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
24.03.2020
Epeevehkleja Kristina Kuusk: pool maailma võitleb viirusega ja pool maailma leinab – kuidas olümpia oleks toimuda saanud?!
24.03.2020
Olümpiapiletiga Rammo: maast leitud lisa-aasta kulub väga marjaks ära
24.03.2020
Gerd Kanter olümpia edasilükkamisest: esimesed pinged võeti maha, aga olukord on endiselt segane