Olümpia

Sõõrumaa tervitab ROKi otsust olümpia edasi lükata: see tõi selgust paljudele 

Toimetas Kaspar Koort, 24. märts 2020 17:00
Urmas Sõõrumaa.Foto: Erki Pärnaku
Rahvusvaheline olümpiakomitee ja Tokyo olümpiamängude korralduskomitee kinnitasid täna, et 2020. aasta juulis algama pidanud Tokyo olümpiamängud lükatakse edasi koroonaviiruse levikust tulenevalt muutunud olukorra tõttu. Mängud peetakse 2021. aastal, hiljemalt suvel.

Eesti olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa lausus olümpiamängude edasilükkamise kinnituse kohta, et iga konkreetne uudis teadmatuse olukorras on teretulnud.

Samal teemal

„Nüüd on kõigile selge pilt ja kõik saavad oma edaspidises tegevuses lähtuda sellest infost. Nagu iga otsuse puhul, on ka antud juhul neid, kellele see otsus aitab ehk isegi kaasa, ning neid, kellele annab mõtteainet. Näiteks võib-olla mõni noorem sportlane jõuab vahepeal natuke turja kasvatada või keegi, kes vigastusest paranemas, saab aega juurde.

Neil, kes plaanisid Tokyo olümpiamängudega sel suvel lõpetada oma tippsportlaskarjääri, tuleb mõelda, kas neil jätkub vaimu- ja hingejõudu olla aasta pärast sama heas vormis nagu nad praegu kavatsesid olla. Kokkuvõttes on otsus tervitatav, sest tõi selgust paljudele,“ ütles Sõõrumaa.

EOK spordidirektor ja olümpiadelegatsiooni juht Martti Raju ütles, et ettevalmistus mängudeks jätkub edasilükkamisest hoolimata samamoodi nagu seni.

"Tuleb edasi treenida ning pidada kvalifikatsoonivõistlused - pooled olümpiakohad on ju veel jagamata. Meie põhirõhk on sellel, et sportlased saavad jätkata treenimist Tokyo mängudeks ning Audentese spordikeskuses ja Pärnu Kalevi sõudebaasis on seda ideaalne teha. Ülejäänud juhtnööre ootame ROKilt,“ ütles Raju.

Samal teemal

13.03.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
24.02.2020
Allar Raja: olümpiaks valmistumise vedru oli juba vähe maha käinud
24.02.2020
Epeevehkleja Kristina Kuusk: pool maailma võitleb viirusega ja pool maailma leinab – kuidas olümpia oleks toimuda saanud?!
24.02.2020
Olümpiapiletiga Rammo: maast leitud lisa-aasta kulub väga marjaks ära