Foto: Santa Monica Studios / Sony
Toimetas Sten Kohlmann 26. märts 2020 11:32
Aastal 2018 ilmavalgust näinud mütoloogiline seiklusmärul „God of War“ on üks parimatest videomängudest, mis möödunud kümnendil ilmavalgust näinud. Seni on seda saanud nautida vaid PlayStation 4 konsooli omanikud, ent internetidetektiivid arvavad, et uus platvorm terendab silmapiiril.

Veebileht DualShockers vahendab, et võrgus sobravad kotkasilmad panid nimelt tähele, et teose kodulehelt on kadunud silt „Only on PlayStation“, mis tähistab mängu eksklusiivsust. Varasemalt on sarnane juhtum aset leidnud mängude „Death Stranding“, „Detroit Become Human“ ja „Horizon: Zero Dawn“ puhul. 

Kõikidele eelnimetatud teostele kuulutati hiljem välja ka arvutile mõeldud versioonid. „Detroit Become Human“ on hetkel saadaval Epic Gamesi poes, „Death Stranding“ jõuab PC-le käesoleva aasta juunikuus ning „Horizon: Zero Dawni“ arvutiversioon kinnitati kõigest mõned nädalad tagasi.

Samuti on kõnekas asjaolu, et „God of Wari“ režissöör Cory Balrog on varem avaldanud, et talle meeldiks väga, kui ta mäng uuele platvormile jõuaks.


Kindlasti pole aga miski kivisse raiutud ning pigem ei tasuks lootusi liigselt hellitada, Tegemist võib olla täiesti lihtlabase eksimusega või muu näpukaga.

Küll andis aga PlayStation Worldwide Studios juht Hermen Hulst hiljuti mõista, et Sony võib ka tulevikus mõned oma eksklusiivteosed arvutile tuua. Siiski ei juhtuks see aga iga mänguga, samuti peaksid PC-mängurid pisut ootama. 

„God of War“ noppis 2018. aasta lõpus ning 2019. aasta alguses arvukalt Aasta Mäng auhindu. Sealhulgas premeeris teost antud tiitliga ka kodumaine veebileht Level1. Mängu lõpp andis aga mõista, et tulevikus ootab meid ka järjeosa.