Spordivaria

VIDEO | Kelly Sildaru: praegu pole aeg avalikes kohtades hängimiseks, püsige kodus ja avastage uusi asju! 

Toimetas Mart Treial, 26. märts 2020 16:29
Kelly Sildaru.Foto: Martin Ahven
Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja freestyle-suusatamise maailmameister Kelly Sildaru utsitavad Eesti rahvast eriolukorra ajal kodus püsima.

"Kui praegu tundub, et koroonaviirusest tingitud eriolukord tekitas kooliõpilastele vaheaja, siis tegelikult see ju nii ei ole," räägib 11. klassis õppiv Sildaru Olen Olümpiafänn Facebooki lehele postitatud videos. 

"Me kõik ikkagi õpime ja peaksime seda eriti pingsalt tegema selleks, et kui ühel hetkel eriolukord läbi on, saaksime võimalikult normaalselt ja kiiresti jätkata oma tavapärast elu.

Kuigi ma olen aastaid pidanud tiheda treening-ja võistlusgraafiku tõttu iseseisvalt õppima, siis sellegipoolest pole see olukord ka minu jaoks lihtne. Minu arust pole võimalik sajaprotsendiliselt või väga hästi teemat omandada, tehes seda iseseisvalt.

Praegune eriolukord ei ole selle jaoks, et saaksime väljas avalikes kohtades koguneda või kaubanduskeskustes hängida või sõpradega kokku saata. Selle asemel püsige kodus!"

Korista või sorteeri oma vanu asju, äkki leiad kas mõne laheda pildialbumi või vanad mänguasjad, mida on kindlasti väga tore avastada üle pika aja. Õpi mingit uut keelt või tee kodus trenni! Tegele selliste asjadega, mille jaoks sul tavaliselt nii palju aega ei ole.

Arvesta, et koroonaviirus võib varitseda meid igal pool. Hoia oma lähedasi! Näiteks mina ei külasta praegu oma vanavanemaid, sest see on just eriti ohtlik neile. Samamoodi, kui jälgime tavapäraseid hügieeninõudeid ja püsime kodus, saame kõik koroonaviirusele vastu astuda! Püsi kodus ja treeni kodus!"

Kanteri videopöördumine: "Koroonaviirus on meie kõigi elu pööranud pahupidi. Enamus meist sooviks võimalikult kiiresti naasta oma tavapärase elu juurde. Selleks, et see nii läheks, on meil kõigil võimalik anda oma isiklik panus, püsides kodus. Kodust tohib lahkuda ainult elutähtsateks toiminguteks – olgu see siis visiit poodi toiduvarude täiendamiseks, külastus apteeki ravimite ostuks või töölesõit. Kõik muud toimetused-tegemised palun lükata edasi eriolukorra lõpuni!

Liikudes väljas palun kindlasti jälgida kehtestatud reegleid. Hoiame vähemalt kahemeetrist distantsi teistest inimestest ja kui liigume, liigume üksi või maksimaalselt kahekesi. Kõik aktiivsed inimesed, kes on harjunud liikuma ja trenni tegema, ka teie peate oma harjumusi muutma. Olge nutikad, vaadake kodus ringi ja leidke uusi võimalusi, kuidas treenida kodustes tingimustes ja koduste vahenditega. Kui endal ideid napib, vaadake ringi internetiavarustes.

Lõpetuseks on mul teile kolm soovi: hoiame eemale, püsime kodus ja hoolime üksteisest!" 

Samal teemal

23.02.2020
FANTAASIALE VABA VOLI: Eesti sportlased soovitavad tubaseid tegevusi, mille saatel eriolukord mööda libistada