Epp Mäe.Foto: Martin Ahven
Mart Treial 26. märts 2020 19:04
Kuivõrd Tokyo olümpiamängud lükkusid järgmisesse aastasse, otsustas maadleja Epp Mäe Soomest kodumaale naasta. 

"Pidasin targemaks treenimise praegu sinnapaika jätta ja viibida lähedaste seltsis. Elame vaikselt selle viirusejama üle," sõnas ta kella 18 paiku Helsingi-Tallinn laevast telefonitsi Õhtulehele.

Mäe on üks neist Eesti sportlastest, kel olümpiapilet taskus. Ta peab spordipeo edasi lükkamist ainuõigeks ja mõistlikuks otsuseks. "Kui sportlased valmistuvad võistluseks neli aastat, siis tahaks seal olla oma elu parimas vormis. Koroonaviirusest tingitud piirangutega end eluvormi ei vii," osutas meie parim naismaadleja.

"Ajad on keerulised. On tore, et otsusega tuldi praegu välja, mitte ei viivitatud neli nädalat, mis nad esialgu ütlesid. See võtab ikkagi mingil määral sportlastelt stressi maha, ei pea olümpiaks toas valmistuma. Oli karta, et edasi lükatakse, sest kogu maailmas lähevad asjad veel kahjuks kehvemaks."

Juba aastaid Soomes Kuortanes treenis Mäe sai sealses treeningkeskuses rassida veel eelmise kolmapäevani, siis pandi spordisaal kinni. "Saime siis endale pisikese nurgataguse jõusaali luua ja jõutrennid ära teha, aga matitrenne mitte. Lisaks treenisime individuaalselt värskes õhus," kirjeldas ta.

Mäe vaatevinklist on asjal ka positiivne külg, sest jaanuari keskel viga saanud põlv pole jätkuvalt 100% korras, aga maadelda annab. "Just alustasingi uuesti matitrennidega ja siis pandi, hops, saalid kinni. Nüüd saab väga rahulikult põlvega tegeleda, kiirustamist pole," ütles kahekordne MM-pronks.

Lähituleviku kohta ütleb ta otse: plaane pole. "Võtame aja maha, laseme situatsioonil rahuneda ja kui tuleb uus võistluskalender, siis saab uued plaanid teha."

Teada on vaid üks – kodumaale jõudes ootab teda 14päevane karantiin. "Olen valmis oma panuse andma," sõnas ta jutuajamise lõpetuseks rõõmsal toonil.