Kergejõustik

Enesekindel Justin Gatlin andis bravuurika lubaduse 

Toimetas Mihkel Talivee, 27. märts 2020 16:56
Justin Gatlin.Foto: AP/Scanpix
Justin Gatlin on vaatamata 38 eluaastale suutnud püsida endiselt suurepärases vormis. Kui 2017. aastal tuli ameeriklane 100 meetri jooksus 9,91ga maailmameistriks, siis mullu Dohas võitis ta 9,89ga hõbemedali. Nüüd, kui on selge, et olümpiamängud tänavu ei toimu, usub sprinter, et ta võib ka järgmisel aastal kiireid jalgu näidata.

2004. aastal Ateenas 100 meetri olümpiakulla võitnud Gatlin leiab, et ta võib õnnestumise korral saavutust Tokyos korrata, ehk tulla võitjaks ligi 17 aastat hiljem.

"Minu kogemustel põhinev pakkumine on, et jah. Paljud inimesed arvavad, et aeg räägib minu kahjuks, kuid selles pole tõetera sees. Andes kehale puhkust, keskendudes endale ning püsides võistlusnäljasena, tuleme 2021. aastal tagasi uue energiaga. Pole suurt vahet, kas olen 38- või 39aastane," vahendas Gatlini sõnu BBC.

Inspiratsioon on sprindiässal võtta kaasmaalase Tom Brady tegudest, kes Ameerika jalgpalli liigas NFL 42aastaselt lepingu teenis.

"See annab mulle lootust, et ehk 40aastane Justin Gatlin jooksurajal ei tundu liiga hulluna," lisas ameeriklane.

Olümpiamängudelt on Gatlin võitnud kokku viis medalit. Lisaks Ateena kullale on tal auhinnakapis veel kaks hõbedat ja kaks pronksi. MMidelt on ameeriklane kogunud neli kuld- ja kuus hõbemedalit. Sprinteri isiklik rekord 100 meetri jooksus on 9,74, mis annab talle kõigi aegade edetabelis viienda koha. Ettepoole jäävad Usain Bolt (9,58), Yohan Blake (9,69), Tyson Gay (9,69) ja Asafa Powell (9,72). Poole pikemal distantsil on ta 19,57ga kõigi aegade kuues mees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee