Kergejõustik

Sebastian Coe kinnitas: olümpiamängudele kvalifitseerunud sportlastelt kohti ära ei võeta 

Toimetas Mihkel Talivee, 28. märts 2020 10:34
Sebastian Coe.Foto: USA TODAY Sports/Scanpix
Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) president Sebastian Coe kinnitas, et sportlastelt, kel olümpiapääse varasemalt tagatud, seda enam ära ei võeta. 

Teadupärast lükkub Tokyo OM 2021. aastasse, hiljemalt toimuvad need järgmisel suvel. Coe andis WA kodulehel teada, et juba mängudele kvalifitseerunud sportlaste staatust see ei muuda. 

"Eelmisel nädalal nõustusid kõigi spordialade esindajad ROKi [Rahvusvahelise Olümpiakomitee] ettepanekuga, et kõik sportlased, kes 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerunud on, jäävad kvalifitseerunuks ka järgmiseks aastaks. Kergejõustikus algas esimene kvalifitseerumisperiood 2019. aasta märtsis. Kui normitäitjad on selgunud, täituvad ülejäänud kohad maailma edetabeli põhjal. Tänase seisuga jäävad kõik sportlased, kes normi on juba täitnud, 2021. aasta OMile kvalifitseerunuks. See on umbes 50% kohtadest."

"Hetkel on tähtis luua selge ja aus meetod selleks, et ülejäänud sportlased saaksid kavlifitseeruda, arvestades, et mitu võistlust on edasi lükatud. Teeme selleks koostööd sporltaste kolmisjoniga, meie nõukoguga ja ROKiga. Otsime ka võimalusi, kuidas tänavust välihooaega korraldada, mis kujutab endast mitmeid ühepäevaseid võistlusi, mis võivad alata augustis ja kesta oktoobri alguseni. Seda selleks, et meie sportlased saaksid siis, kui taas turvaline on, võimalikult kiirest vormi jõuda," teatas Coe.

Eesti kergejõustiklastest on seega olümpiale koha taganud maratoonar Tiidrek Nurme (2:10.02), odaviskaja Magnus Kirt (90.61) ning kümnevõistlejad Maicel Uibo (8604) ja Johannes Erm (8445).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee