Spordivaria

VIDEO | Milanos elav Kirpu: olime kõik šokis – kuidas pannakse kinni? Kuidas saame koju? Mida teha? 

Toimetas Kaarel Täll, 28. märts 2020 16:28
Erika Kirpu.Foto: Erlend Štaub
Vehklemise maailmameister ja kahekordne Euroopa tšempion Erika Kirpu tunnistab, et isegi Itaalias elades ei osanud ta koroonaviiruse ohtu esialgu kuigi tõsiselt võtta. Tänaseks on olukord aga katastroofiline ja armastatud sportlane kutsub kõiki eestlasi üles viiruse vastu võitlema ning reeglitest kinni pidama.

Avaldame Kirpu pöördumise täismahus:

Samal teemal

„Tere kõigile! Minu nimi on Erika Kirpu, olen vehkleja. Olen Eesti koondise liige ning viimastel aastatel olen treeninud Itaalias, Milanos, kus praegu asungi. Elame praegu ajaloolisel ajal ning pean oluliseks jagada teiega oma kogemust.

Siin Itaalias, eriti Milanos, on koroonaviiruse epitsenter. Kõigepealt tahan öelda, et kuulusin nende inimeste hulka, kes alguses olid probleemi suhtes väga skeptilised. Rääkisin, et see on jama ja tegemist on tavalise gripiga ning ei uskunud, et sellest tuleb midagi tõsisemat.

Me jätkasime treeningutega, reisisime ja osalesime võistlustel ning kõik tundus märkamatu, nagu seda poleks.Tunnetasin ohtu kui olime võistlemas Budapestis ning kuulsime, mis toimub Lombardias (Itaalia regioon, kus asub Milano). Olime kõik šokis – kuidas pannakse kinni? Kuidas saame koju? Mida teha? Mitme päeva pärast õnnestus meil Milanosse naasta ning praeguseks on juba kaks nädalat, kui olen kodus istunud, välja arvatud koeraga jalutamine.

Jah – tänavatel ei ole rahvast, jah – linn on välja surnud, jah – linn on tühi, jah – istume karantiinis, jah – me ei käi kuskil, jah – see on nii. See on tõsine, ning see on kohutavalt igav.

Erika Kirpu. Foto: Tiina Kõrtsini

Samas see on meie igaühe vastutus. Saan aru, et seda on vaja teha. Sellepärast peame olema kõigeks valmis, sest see olukord on hetkel aktuaalne. Eestisse see on vaikselt jõudmas, kuid olukord võib süveneda. Seepärast tuleb aru saada, et kõike võib juhtuda ning kodus püsimises pole midagi hullu. Seda tuleb võtta kui fakti ning me peame võtma endale vastutuse, sest kõik, mis ümberringi toimub, saab alguse meist.

Ma ka alguses mõtlesin, et see viirus ei saa mind kuidagi puudutada, et surmajuhtumid on ainult vanemaealiste ja nõrgema tervisega inimeste seas. Ma ei mõistnud, et võin ise olla viirusekandja ning seda ise kellelegi edasi anda. Kui mina ise põeksin seda kergelt, ei tähenda see, et keegi teine põeb seda sama kergelt läbi. Sellele tuleb mõelda.

Kõigepealt tuleb olla korralik - peab pesema käsi, vältima kontakti inimestega, mitte viibima avalikes kohtades.

See ei ole nali! Kui te ei muretse enda pärast – mõelge teiste peale. Kõik saab korda! Me peame aru saama, et selle probleemi lahendamise kiirus sõltub igaühest meist. Olge terved, tegelege spordiga ning uskuge, et kõik saab korda!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee