Andres Operi väravad tõid Eestile ühe kõigi aegade magusaima võidu, kui Lillekülas alistati Venemaa 2:1.Foto: ARNO SAAR
30. märts 2020, 11:53

Jalgpalliliidu YouTube'i kanalis näidatakse legendaarseid mänge Venemaa ja Brasiiliaga

Eesti jalgpalli liit annab teada, et täna õhtul näidatakse jalgpalliliidu ametlikus YouTube'i kanalis 2002. aasta maavõistlust Eesti – Venemaa. Homme saab kaasa elada 2009. aastal A. Le Coq Arenal aset leidnud ajaloolisele mängule Eesti – Brasiilia.

Eesti jalgpalliajaloo ühes mälestusväärsemas mängus alistas meeste koondis 2002. aasta 27. märtsil A. Le Coq Arenal Venemaa 2:1. Andres Oper viis maavõistluses Eesti 10. minutil juhtima, Vladimir Bestšastõh viigistas 18. minutil. Võiduvärav sündis Operi tabamusest 87. minutil. Mängu esimesele poolajale saab täna kaasa elada alates kella 18st, teine poolaeg algab kell 19.15.

2009. aastal möödus Eesti jalgpalli sünnist 100 aastat. Seda väärikat sündmust tähistati sajandi matšiga: A. Le Coq Arenat külastas viiekordne maailmameister Brasiilia oma parimas koosseisus. Eesti jäi nimekale vastasele kodumurul alla vaid 0:1, kui kohtumise ainsa värava eest kandis 44. minutil hoolt Luis Fabiano.

Avapoolaeg algab homme kell 18 ning teise poolaja avavile kõlab kell 19.15.

Mängud jõuavad vaatajateni koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Mõlemad kohtumised on ülekande järel YouTube’is järelvaadatavad.