Korvpall

Eesti korvpalli Kuulsuste Hall sai neli uut liiget 

Toimetas Mart Treial, 1. aprill 2020 13:05
Martin Müürsepp on üks neljast uuest korvpalli Kuulsuste Halli liikmest.Foto: Stanislav Moshkov
Eesti korvpall tähistab tänavu oma 100. sünnipäeva, korvpalliliit otsustas juubeliaasta raames täiendada seni 12liikmelist Kuulsuste Halli. Veebruaris arvati auväärt seltskonda Martin Müürsepp ja Anatoli Krikun, märtsis lisandusid Edgar Naarits ja TRÜ korvpallinaiskond.

"Korvpall on meie väikest riiki maailmas tugevalt esindanud. Kuulsuste Hall on oluline nii rahvale, korvpallile kui kogu spordikultuurile üldiselt. Kui me ei mäleta minevikku, elame tulevikuta," lausus Eesti korvpalliliidu president Jaak Salumets pressiteate vahendusel. "Ühel hetkel soovime hallile leida ka füüsilise asukoha. Mina isiklikult näen, et see võiks olla Kalevi spordihallis, mis on märgilise tähendusega kogu Eesti korvpalli jaoks."

Kokku valib meediaesindajatest, spordiajaloolastest ning alaliidu juhatuse ja sekretariaadi liikmetest koosnev žürii tänavu 11 uut Kuulsuste Halli liiget. Lisaks pannakse üks koht ka rahvahääletusele.

2010. aastal Eesti korvpalli 90. sünnipäeval loodud Kuulsuste Halli kuuluvad lisaks värsketele liikmetele veel Priit Tomson, Maret-Mai Otsa-Višnjova, Valdu Suurkask, Heino Kruus, Tõnno Lepmets, Joann Lõssov, Tiit Sokk, Jaak Lipso, Heino Enden, Aleksei Tammiste, Ilmar Kullam ja Jaak Salumets.

Spordiajaloolaste Rein Järva ja Märt Ibruse koostatud tekste Kuulsuste Halli liikmete kohta saab lugeda Korvpall100 erilehelt