Jalgpall

Inglismaa jalgpallistaarid ei soovi palgakärbet: see tähendaks riigile sadu miljoneid saamata jäävaid makse 

Toimetas Kaspar Koort, 4. aprill 2020 21:32
Premier League'i mängijad tahaks, et nende sissetulekud jääks endiseks, sest see tähendaks ka riigile suuremat maksutulu.Foto: Lee Smith
Inglismaa jalgpalli Premier League'i esindajad kohtusid täna mängijate ühenduse liikmetega, et tutvustada neile plaani, mille kohaselt kõigi 20 kõrgliigaklubi kõigi mängijate palka kärbitaks 30 protsendi võrra. Tundub, et miljoneid taskusse pistvad vutiässad pole ideest just suures vaimustuses.

Tõsi, pallurid ei viita enda ahnusele, vaid hoopis asjaolule, et nende sissetulekute vähenemine tabaks saamata jäävate maksude näol ka Inglismaa tervishoiusüsteemi.

Mängijate ühendus tõi välja, et aasta aega kestev 30protsendine palgakärbe tähendaks seda, et kõrgliiga mängijatele jääks maksmata umbes 500 miljonit naela (570 miljonit eurot) - see tähendaks aga omakorda seda, et riigil jääks saamata üle 200 miljoni naela (227 miljoni euro) makse.
 
Küll rõhutas mängijate ühendus oma avalduses, et kõik Premier League'i mängijad soovivad viirusevastasesse võitlusesse panustada - ja paljud on juba ka panustanud - märkimisväärsete eraannetuste näol.

 
"Kõik Premier League'i mängijad mõistavad täielikult oma rolli ja vastutust käesolevas kriisis. Nad hoolivad sügavalt kõigist, kellel on praegu raske," kinnitatakse avalduses.
 

Samal teemal

13.04.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
04.04.2020
SUUR SEGADUS: jalgpalliliigad mässavad UEFA vastu ja soovivad hooajad lõpetada
03.04.2020
JABURUSE TIPP! Premier League'i klubi soovib hooaja lõpuni mängida Hiinas
31.03.2020
Tottenham saatis 550 töötajat puhkusele ja vähendas nende palka 20 protsendi võrra

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee