Mart Poom Derby County treeningulFoto: Jarek Jõepera
5. aprill 2020, 19:14

VIDEOMEENUTUS | Täna möödub 23 aastat Mart Poomi ulmelisest debüüdist Inglismaa kõrgliigas

5. aprillil 1997. aastal tegi Inglismaa kõrgliiga debüüdi Eesti väravavaht Mart Poom. Meie toonase esikinda avamäng osutus võidukaks, sest Derby County võitis 3 : 2 Manchester Unitedit ennast.

Mart Poomi esimeseks välisklubiks oli põhjanaabrite KuPS, peagi siirdus ta Šveitsi meeskonda FC Wil ja lisaks jõudis ta pidada neli mängu Inglismaa esiliigatiimi Portsmouthi väravasuul. Mehe suur läbimurre tuli 1997. aastal, kui ta siirdus Derby County ridadesse.

Poom jäi meeskonda kuueks aastaks ja ta valvas Derby väravat 146 liigamängus. 2000. aastal valiti ta Derby County hooaja parimaks mängijaks. Kümme aastat tagasi hääletasid klubi fännid ta klubi kõigi aegade paremuselt teiseks väravavahiks.

Õhtuleht kirjutas 1997. aastal mängust järgnevalt:

Täna Inglismaa jalgpalli meistriliigas (Premier League  laupäeval debüteerinud Eesti koondise väravahi Mart Poomi klubi Derby County võitis Old Traffordil Manchester Unitedi 3:2. Poomile lõid värava ManU ründetähed prantslane Eric Cantona ja norralane Ole Gunnar Solskjęr.

Derby kasuks lõid värava Ashley Ward (28. min), kostariikalasest debütant Paulo Cesar Wanchope (35. min) ja Dean Sturridge (74. min).

Esimesel poolajal hoidis Poom oma puuri puhtana, tehes kaks väga head tõrjet. Teisel poolajal Manchester tugevdas survet ning ilusatest rünnakutest löödud Cantona ja Solskjęri (47. ja 76. min) väravate vastu polnud Poomil midagi teha.

Manchester säilitas 63 punktiga liidrikoha. Arsenal ja ühe mängu vähem pidanud Liverpool jäävad maha 3 punktiga. Derby tõusis 38 punktiga 12. kohale. Leicesterist jäädakse maha 1, Blackburni edestatakse 2 punktiga.