Robert Lewandowski (vasakul) ja Ragnar Klavan.Foto: AP/Scanpix
12. aprill 2020, 10:21

VAHVA! Sakslased austasid Klavanit kõrge tunnustusega

Augsburgi jalgpallimeeskonna fännid mäletavad endiselt, kui suurt rolli mängis klubi ajaloo edukaima perioodi juures eestlane Ragnar Klavan.

Twitteris toimunud hääletusel panid poolehoidjad kokku kõigi aegade parima Augsburgi meeskonna ning Klavan moodustab keskkaitsepaari koos hollandlase Jeffery Gouweleeuwiga.

Kusjuures eestlane valiti klubi aegade parimaks keskkaitsjaks, sest esimesel hääletusel sai Klavan 63,3% häältest, Gouweleeuw 24,7. Teisel hääletusel sai omakorda hollandlane jagu Jan-Ingwer Callsen-Brackerist, kes aastate eest mängis tihtilugu Klavani kõrval.

Klavan kandis Augsburgi särki 140 korda. Bundesligas pidas ta 125 matši ja lõi neli väravat. Üheskoos läbiti ka klubi ajaloo edukaim periood: 2014. aasta kevadel lõpetati liiga kaheksandana, aasta hiljem viiendana.

Kaasa löödi ka Euroopa liigas, kus alagrupis saavutati kolme võiduga Bilbao Athleticu järel teine koht. Seejärel tuli 32 parema hulgas vastu Liverpool, kellega kodus väravateta viik tehti, kuid võõrsil valus 0 : 1 kaotus saadi. Klavan mängis suurepäraselt ning suvel 2016 kolis eestlane juba ise Liverpooli, kellega ta peagi juba Meistrite liiga finaali jõudis.