Jalgpall

Eesti jalgpalliliit soovib pidamata jäänud turniiri eest kopsakat kompensatsiooni 

Toimetas Deivil Tserp, 13. aprill 2020 10:11
Sümbolpilt.Foto: Julia Vakina
Eesti jalgpalliliit soovib pidamata jäänud alla 17aastaste Euroopa meistrivõistluste turniiri eest kopsakat kompensatsiooni. Avaldame nende pöördumise kultuuriminsteeriumile täies mahus.

Seoses sellega, et Euroopa Jalgpalli Liidu (UEFA) täitevkomitee võttis 1. aprillil 2020 vastu otsuse tühistada 21. maist 6. juunini Eestis toimuma pidanud noormeeste U17 Euroopa meistrivõistlused jalgpallis, võtab Eesti Jalgpalli Liit tagasi projektitaotluse „Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamine“. Esitasime taotluse 5. veebruaril 2020 toetusummale 365 000 €.

Samal teemal

Eesti Jalgpalli Liidu jaoks oleks olnud tegemist suurima osalejate arvuga finaalturniiri korraldamisega, mille raames oleksid kõrgel tasemel mängud toimunud peale Tallinna veel 6 Eesti linnas, pakkudes antud piirkonna kohalikule kogukonnale üheltpoolt sportlikku elamust, aga teiselt poolt organisatoorset hõivatust hotellidele, bussifirmadele, staadionite omanikele, klubide vabatahtlikele. Täpsema arvutuse kohaselt oleks 17 päeva väldanud turniiri jooksul keskmine välisosalejate arv per päev olnud ligi 600 sportlast ja turniiri korraldusega seotud isikut (alagrupimängude päevadel ligi 1100 ja play-off ning kohamängudel 500), lisaks turniiri külalised ja pealtvaatajad nii Eestist kui ka välismaalt.

Eesti Jalgpalli Liit on täna olukorras, kus olime turniiri korraldamise eelarves arvestanud riigi poolse toetusega turniiri ettevalmistamis- ja korralduskulude katmisel. Alustasime turniiri ettevalmistamisega juba eelmise aasta kevadest ning tegime esmasjoones kulutusi, mis olid kriitilised turniiri läbiviimiseks kvaliteetsete eeltingimustetingimuste loomisel. Nende hulka kuulusid täismahus projektijuhi ja samuti turundus- ja vabatahtlike juhi palkamised sügisest 2019 ning staadionite ja treeningväljakute ettevalmistustööd. Staadionite ja treeningväljakute puhul teostas Eesti Jalgpalli Liit nii kevad- kui ka sügishooldustööd, et kindlustada kõigi vajaminevate treening- ja võistlustingimuste valmisolek selle aasta varakevadeks. Olime juba ka soetanud väetise ja muruseemne planeeritud kevadhooldustöödeks ning turniiri korraldamiseks vajaminevaid lisavahendid (väljakuäärsed reklaamalused, turunduses kasutatavad materjalid jms), ms tuleb nüüd jaotada klubidele tasuta laiali.

Turniiri eeskujulikult korraldades oleks meid peale turniiri lõppu oodanud UEFA poolne boonus, mille olime oma eelarvesse tulu poolele arvestanud. Täna hindame reaalselt tehtud kulusid suurusjärgus 150 000 kuni 200 000 €. Eelarveliselt lisanduvad siia saamata jäänud tulu preemia ja sponsorlepingute näol ehk meie eelarveline miinus on suurusjärgus 420 000 €.

Oleme teadlikud, et teised suurprojektid, kes olid juba saanud riigi poolse projektitoetuse ja mis eriolukorra tõttu ei toimu, ei pea riigile tagastama otseseid ürituse korraldamiseks tehtud kulusid. Oleme seisukohal, et olukorras, kus riigi esindajad olid pidevas ühenduses meie poolsete turniiri korraldajatega ja teadsid ürituse mastaapsusest ning sellega kaasnevatest kuludest, soovime saada samaväärselt koheldud teiste Eesti riigi jaoks oluliste suurürituste korraldajatega.

Samal teemal

09.03.2020
TREENINGURUTIIN ON LÕHUTUD: milliseid vaimseid väljakutseid esitab eriolukord atleetidele?
03.02.2020
Jalgpalliliit süstib meistriliigasse enneolematu rahapataka. Kas tulemuseks on aegade põnevaim hooaeg?