Spordivaria

Kahekordne olümpiavõitja mõisteti süüdi alaealiste seksuaalses ärakasutamises 

Toimetas Eigo Kaljurand, 13. aprill 2020 20:36
Peter Seisenbacher kohtusaalis.Foto: Reuters/Scanpix
Austria riigikohus mõistis laupäeval kahekordse olümpiavõitja Peter Seisenbacheri süüdi alaealiste seksuaalses ärakasutamises.

Seisenbacher võitis judos 1984. ja 1988. aasta olümpiamängudel kuldmedalid ja sportlaskarjääri päädides asus ta treeneriks. Mees mõisteti 2019. aasta detsembris alaealiste seksuaalse ärakasutamise pärast viieks aastaks vangi. 60aastane austerlane kaebas otsuse edasi riigikohtusse, kes mõistsid mehe laupäeval niisamuti süüdi.

Juhtumid leidsid aset 1990ndate lõpus ja 2000ndate alguses Viinis, kui mees väärkohtles kahte oma hoolealust. Üks tüdrukutest oli väärkohtlemise päevil vaid 9aaastane ja teine ohver temast neli aastat vanem. Kohtuprotsessil osales ka kolmas inimene, kes väitel üritas Seisenbacher teda puhkusel ära kasutada. Tüdruk oli sündmuste toimumise ajal 16aastane.

Uurimine algas 2014. aastal ja kohtuprotsess pidi algselt toimuma 2016. aasta detsembris. Kahekordne olümpiavõitja põgenes toona riigist ja mees oli üle-euroopaliselt tagaotsitav.

Seisenbacheri nähti 2017. aastal Gruusias, kuid siis õnnetus tal politsei eest põgeneda. Lõpuks püüdsid mehe kinni Ukraina ametivõimud, kes jooksiku eelmise aasta septembris Austriale välja andsid.

Seisenbacher juhendas treenerina ka Gruusia ja Aserbaidžaani judokoondiseid. Gruusia võitis mehe käe all kaks Euroopa meistrivõistluste kulda, maailmameistrivõistluste pronksmedali ja olümpiakulla.