Talisport

ÕL ARHIIV | Otepää rahvas soovib, et Veerpalu avaks lõpuks suu. „Ta võis olla ohver, aga nii vana inimene võiks natuke ka oma peaga mõelda.“ (11)

Kaspar Koort, 8. veebruar 2021 12:37
Kahekordne olümpiavõitja ja kahekordne maailmameister Andrus Veerpalu seisab Tehvandi suustaadioni väravas oleval värvilisel plakatil. Olgu mis on, aga need saavutused jäävad talle alles. Mil moel ta nendeni jõudis, jäägu tema ja treener Mati Alaveri südametunnistusele.Foto: Aldo Luud
Andrus Veerpalu 50. sünnipäeva puhul taasavaldame 22. aprillil 2020. aastal Õhtulehes avaldatud loo sellest, mida arvavad Otepää inimesed meie (kunagisest) suusasangarist.

Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu naeratava näoga plakat tervitab igal talvel Tehvandi staadioni väravas tuhandeid Tartu maratonil osalevaid suusatajaid. Neid tiitleid ei võta Veerpalult keegi ära, kuid tema sportlaskarjääri lõppu varjutanud dopingusaaga, mis sai treenerina ebameeldiva jätku mulluse Seefeldi MMi „Aadrilaskmisel, on paisanud kunagise kangelase põrmu. Või kas ikka on? Õhtuleht käis Veerpalu kodulinnas Otepääl ja uuris kohalike elanike käest, mida kuulsast kaaslinlasest praegu arvatakse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.07.2020
Andrus Veerpalu jätkab vaikimist
11.07.2020
Kriminaalsüüdistuse kokkuvõte: Andreas Veerpalu tekitas dopingu abil varalist kahju kuni 300 000 eurot
27.03.2020
Riigiprokuröri meenutus Alaveri juhtumist: osa märkmetest leiti juba kaminast, seega jõudsime kahtlustatavale järele finišisirgel
27.03.2020
NAABRID TÜLIS: Veerpalud panid suurpere koduteele ette lukustatud tõkkepuu ja kaks lambaaia väravat