Talisport

Otepää rahvas soovib, et Veerpalu avaks lõpuks suu. „Ta võis olla ohver, aga nii vana inimene võiks natuke ka oma peaga mõelda.“ (12)

Kaspar Koort, 22. aprill 2020, 09:55
Kahekordne olümpiavõitja ja kahekordne maailmameister Andrus Veerpalu seisab Tehvandi suustaadioni väravas oleval värvilisel plakatil. Olgu mis on, aga need saavutused jäävad talle alles. Mil moel ta nendeni jõudis, jäägu tema ja treener Mati Alaveri südametunnistusele.Foto: Aldo Luud
Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu naeratava näoga plakat tervitab igal talvel Tehvandi staadioni väravas tuhandeid Tartu maratonil osalevaid suusatajaid. Neid tiitleid ei võta Veerpalult keegi ära, kuid tema sportlaskarjääri lõppu varjutanud dopingusaaga, mis sai treenerina ebameeldiva jätku mulluse Seefeldi MMi „Aadrilaskmisel“, on paisanud kunagise kangelase põrmu. Või kas ikka on? Õhtuleht käis Veerpalu kodulinnas Otepääl ja uuris kohalike elanike käest, mida kuulsast kaaslinlasest praegu arvatakse.

Teisipäeva ennelõuna on Otepääl karantiiniajale omaselt väga vaikne. Tehvandi staadioni kaugemas nurgas põriseb üksik traktor ning taamal jalutavad lapsed endaga peaaegu sama suure koeraga. Kusagil pole näha talispordiveterane, kes pajataksid staadionirinnatisele nõjatudes lugusid aegadest, kui suusad olid puust ja mehed rauast, või kui hooaeg, kus mõni Eesti suusataja ei mahtunud tiitlivõistlusel poodiumile, võrdus rahvusliku katastroofiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. aprill 2020, 17:15
Tõnu Tõniste: Mati Alaveri ja seotud suusatajate kahju Eesti spordi mainele on korvamatu!
19. aprill 2020, 20:00
Deivil Tserp | Veerpalu ja Alaver väljuvad kriisist võidumeestena
17. aprill 2020, 15:15
NÄDALA KOKKUVÕTE | Koroona pani Evelin Ilvese sulgema oma restorani ja Kiili kool tühistas kevadvaheaja
16. aprill 2020, 22:03
Spordiarbitraaž kinnitas: Andrus Veerpalu käib rahvusvahelise suusaliiduga kohut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee