Foto: Pexels.com
Toimetas Sten Kohlmann 22. aprill 2020 13:58
Hiljuti viisime enda lugejate seas läbi küsitluse, milles uurisime, kuidas on eriolukorra ajal muutunud nende mängimisharjumused. Selgus, et nüüd pööratakse varasemast tunduvalt rohkem tähelepanu teostele, kus seigeldakse üksi.

52,6% vastajatest nentisid, et mängivad karantiini ajal oluliselt rohkem. 36,9% leidsid, et mängimisele kuluv aeg pole muutunud, küll aga nentisid 13,7% neist, et mängisid ka varem palju, samas kui 23,2% jaoks piisab ka mõõdukast mängimisest. 6,3% vastajatest on hakanud videomängudele vähem tähelepanu pöörama.

Nädalas kulutatakse mängimisele keskmiselt 20-40 tundi. Madalaimaks tulemuseks seitsme päeva peale jäi vaid üks, kõrgeimaks tulemuseks aga 105 tundi või isegi rohkem.

52,6% väidab, et mängib varasemast rohkem üle võrgu mitmikmänge, ülejäänud 47,4% selles osas muutust täheldanud pole. Suur hüpe on toimunud aga üksikmängijale mõeldud teoste nautimise osas. Lausa 71,6% vastanutest on karantiini ajal keskendunud teostele, mille mängimine ei nõua sõprade abi.

Populaarseimateks teosteks osutusid mitmikmängude puhul  „Fortnite“, „CS:GO“, „Apex Legends“ ja „Call of Duty: Warzone“. Üksikmängude puhul eelistatakse Ubisofti loomingut („Assassin's Creed“ ja „Far Cry“ seeriad), märtsi lõpus ilmunud „Doom Eternalit“ ning „Farming Simulator 19“.