Kergejõustik

Murdmaasuusarobot Johaug plaanib võistelda kergejõustiku EMil. Medal on reaalne! 

Toimetas Oliver Lomp, 22. aprill 2020 18:29
Kas Therese Johaug on inimene või robot, see selgub ilmselt lahkamisel.Foto: Reuters/Scanpix
Koroonapandeemiast hoolimata pole praeguse seisuga tühistatud augustis toimuvat kergejõustiku EMi ning sinna 10 000 m distantsil kvalifitseerinud Therese Johaug mõtleb suurvõistlusel osalemisest.

Naiste murdmaasuusatamise totaalne valitseja jooksis Norra meistrivõistlustel ajaks 32.20,86 ning kavatseb kindlasti Euroopa meistrivõistlustel osaleda.

Samal teemal

„See on endiselt plaanis, kui Euroopa meistrivõistlused toimuvad. Me pole midagi teisiti planeerinud. Treening selle nimel käib, loodame, et ei tule ette vigastusi,“ kinnitas Johaugi mänedžer Jörn Erst.

Johaug avastas kõvema jooksuvõime eelmisel aastal, kui hakkas erinevatel võistlustel osalema. Ta võitis mitu krossijooksu, ent Norra meistrivõistlustel sai selgeks, et ta on naine teiselt planeedilt.

Teise koha saanud Maria Sagnes Wagan pidas 10 000 m distantsil suusataja tempos vastu vaid mõne ringi ning kaotas talle finišis 2.26,48ga. Pronksinaine Runa Skrove Falch jäi Johaugile alla koguni 3.05,38ga. Ühest küljest näitavad need ajad Norra pikamaajooksjate kehva taset, ent teisest küljest Johaugi imevõimeid.

Näiteks 2018. aasta EMil pronksi teeninud Meraf Bahta oli toona vaid sekundi kiirem kui Johaug Norra meisrivõistlustel. See kõik viitab, et norralanna võib tõusta Pariisis medalimängu.

Samal teemal

19.04.2020
RAHA NAPIB: legendaarse Holmenkolleni MK-etapi korraldajad on suusaässadele võlgu
04.04.2020
Jelena Välbe sõnul on Johaug naiste suusatamise ära rikkunud: see on müstika, kuidas ta võistleb nagu robot
23.03.2020
„See on kõige lollim asi, mida olen kuulnud!“ Pommuudis muudab murdmaasupi veelgi lahjemaks
11.03.2020
OOTAMATU: Norra suusakoondis astub MK-karussellist kõrvale