Pärast 2013. aasta suusaõnnetust pole Michael Schumacherit avalikkuse ees nähtud.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 24. aprill 2020 10:51
Seitsmekordse vormel 1 maailmameistri Michael Schumacheri endine mänedžer Willi Weber ütles, et tema klient tegi 2010. aastal vea.

Weber viitab sellele, et 2006. aastal karjääri lõpetanud Schumacher otsustas 2010. aastal tippsporti naasta ning liitus Mercedesega.

Schumacher tuli aastatel 2000-2004 Ferrari roolis viis korda järjest tšempioniks. 2005 oli ta kolmas, 2006 teine. Seejärel teatas legend, et lahkub tippspordist. 2010 saabus aga šokkuudis: Schumacher liitus Mercedesega, kes naasis pärast 1955. aastat vormel 1 sarja.

Esimesel hooajal jäid Schumacheri parimaks tulemuseks Hispaanias, Türgis ja Koreas saavutatud neljandad kohad. Poodiumile ei pääsenud ta ka aastal 2011. Seitsmekordne maailmameister sai taas šampanjat pritsida 2012. aastal Valencias. Peagi teatas ta taas karjääri lõpetamisest.

Teisel Mercedese piloodil ehk Nico Rosbergil läks samal perioodil paremini: ta käis kolme hooajaga poodiumil viis korda, 2012 Hiinas õnnestus ka võita.

Michael Schumacher (paremal) käis viimast korda poodiumil 2012. aastal, kui seisis seal koos Kimi Räikköneni (vasakul) ja Fernando Alonsoga (keskel). Foto: AFP/Scanpix

„Michael ebaõnnestus Mercedeses,“ arutleb Weber. „Ütlesin talle, et vormel 1 sarja naasmine pole hea mõte. Ta oleks pidanud mind kuulama.“

Ta jätkab: „Schumacher oli harjunud sõitma eriliste autodega, kuid Mercedes polnud samal tasemel. Autod olid ka üldises plaanis pärast tema lahkumist muutunud. Tal ei õnnestunud enam tehnoloogiat sel viisil arendada ega mõjutada. Lisaks oli peale tulnud uus põlvkond sõitjaid. Kuigi Schumacher oli paremas vormis kui kunagi varem, ei suutnud ta Rosbergiga sammu pidada.“

Pärast 2012. aasta hooaega teatas Schumacher uuesti karjääri lõpetamisest. 2013 detsembris juhtus temaga raske suusaõnnetus ning seniajani pole teada, milline on legendi tervislik seisund.

Võimalik, et ta polegi saanud kaasa elada Mercedese pöörasele eduloole. Mitmed Saksamaa tiimi võtmeisikud on kinnitanud, et just Schumacheri näpunäited tõid kaasa vajaliku arengu. 2014-2019 võideti järjepanu kuus võistkondlikku MM-tiitlit. Lewis Hamilton on samal perioodil Mercedese roolis kroonitud viis korda maailmameistriks, Rosberg korra.

Michael Schumacheri karjääri lõpp. Foto: Reuters/Scanpix