Vormel 1

MÄSS: Ferrari ähvardab vormel 1 sarjast lahkuda 

Toimetas Eigo Kaljurand, 24. aprill 2020 15:35
Ferrari meeskond ei soovi, et vormel 1 muutuks säästusarjaksFoto: PA/Scanpix
Ferrari vormel 1 meeskond teatas, et kui sari sunnib tiime tegema suuri kärpeid, siis nad kaaluvad võistlemisest loobumist.

Ferrari juhi Mattia Binotto sõnul võetakse sarjast lahkumise teema päevakorda, kui vormel 1 tiimidele seatakse liiga madal kulude ülempiir. Tegu pole esimese korraga, kui Itaalia autotootja on sarnaste ähvardustega avalikuks tulnud.

Samal teemal

Algselt pidi kulutuste ülempiiriks jääma 175 miljonit dollarit (toim. - umbes 162 miljonit eurot), kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu on tallid, FIA ja F1 plaaninud seda alandada 150 miljoni dollarini. Samas on lauale pandud ka ettepanek, et järgmise hooaja kulude ülempiir võiks olla 145 ja alates 2022. aastast 130 miljonit dollarit. See jutt ajab Ferrari juhil harja punaseks.

"145 miljonit dollarit on võrreldes eelmise aasta kokkuleppega niigi uus ja nõudlik palve," selgitas Binotto Briti ajalehele the Guardian. Šveitslase sõnul pole Ferrari nõus 145 miljoni dollari piirist madalamale minema.

"Vormel 1 peab olema tehnoloogliselt autospordi tipp. See peab olema atraktiivne autotootjatele ja sponsoritele, kes see soovivad esindatust kõige mainekamas sarjas," kirjeldas Binotto. "Kui piirame kulusid, siis on tõsine oht, et me vähendame taset ja liigume madalamate vormelisarjade suunas."

Binotto leidis, et kärbete järel kaotaksid väga palju inimesed töö. "Ei tohi unustada, et ettevõtetel on ka sotsiaalne roll. Nad pole seal ainult kasumi teenimiseks," selgitas ta.

Ferrari on ainus meeskond, kes on alates 1950. aastast võistelnud kõigil vormel 1 hooaegadel. Kuigi meeskond on varemgi ähvardanud sarjast loobuda, siis sellel korral näib nende jutt märgatavalt konkreetsem. Binotto vihjas, et kui vormel 1 muutub säästusarjaks, siis kaalutakse tõsiselt teistes võistlussarjades osalemist.

Itaalia meeskond pakkus välja idee, et pigem võiks reeglid üle vaadata. Kehtivate juhendite põhjal peavad vormel 1 meeskonnad oma autod ise tootma. Ferrari sõnul võiks kaaluda võimalust, et suuremad tallid saaksid pisematele tiimidele masinaid müüa. See aitaks nende sõnul leevendada kõigi meeskondade rahalist seisu.

"Seda on varemgi vormel 1s tehtud ja sellist lahendust kasutatakse siiani teistes sarjades. Näiteks MotoGPs," selgitas Binotto.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee