Jalgpalluritest töömurdjad: Sasha Diakiese (vasakult), Kevin Rääbis ja Abulai Dabo.Foto: Kevin Rääbise erakogu
Kaspar Koort 26. aprill 2020 15:54
Jaanuari lõpus Saksamaa tugevuselt viiendas liigas mängiva SV Donaustaufiga lepingu sõlminud endine Tartu Tammeka ja Tallinna Kalevi jalgpallur Kevin Rääbis sai oma uue meeskonnaga teha hooajaeelse ettevalmistuse ja pidada kuus kontrollkohtumist, kuid siis tuli peale koroonapandeemia ning nüüdseks on selge, et vähemalt augusti lõpuni liigas mänge ei peeta. Eestlane pole aga jäänud käed rüpes istuma, vaid võttis vastu ehitusettevõtet omava klubi spordidirektori Matthias Klemensi pakkumise ehitusobjektidel tööle pihta anda.

„See variant tuli väga õigel hetkel ning ma leian, et vaadates praegust situatsiooni, siis olen pigem õnnega koos, et saan end hoida aktiivsena ja kuidagi kasulik olla,” rääkis 26aastane Rääbis Leipzigist, kus Klemensi ettevõtte praegused objektid asuvad. „Olin sellele pakkumisele kahe käega poolt. Näen seda kõike väga positiivselt ja võtan seda kui sporti.”

Tartust pärit vutimees rääkis, et tööülesanded on seinast seina ning erinevatel objektidel on vaja teha erinevaid töid. Selleks võib olla koristamine või lammutamine, kuid järgmisel hetkel pead olema valmis ka puuriga seina puurima.

„Mida iganes on vaja teha, võtan asja kätte ja teen ära - saan kõigega hakkama ning nisanäpp ma õnneks ei ole,” muheles Rääbis. „Hetkel on käsil vanema maja totaalne sisemine suurpuhastus: vana kraam välja, põrandad üles ja kõik konteinerisse. Tööd on metsikult! Kuna objekte on mitmeid, siis õnneks olen trennikaaslastega ühes majas - seltsis ikka lõbusam.”

Rääbis märkis, et päris pea ees ta vette ei hüpanud, sest on varasemaltki masinaid käes hoidnud, teinud maakodus erinevaid töid ning mõnele sõbraks abiks olnud. „Hätta ma ei jää ning kõik uus on vahva! Ehk tulevikus oskan oma majagi püsti lüüa,” lausus jalgpallur.

Koos Rääbisega võtsid Donaustaufi mängijatest spordidirektori ettepaneku vastu Austria passiga Sasha Diakiese ja Guinea-Bissaust pärit Abulai Dabo. Eestlane märkis, et nii palju kui nad on sel teemal vestelnud, siis Diakiese ja Dabo jaoks on tegemist uue olukorraga ja nendel varasemad kogemused ehitusvaldkonnas puuduvad.

Nagu märgitud, elavad vutimehed koos ning üritavad käia ka Leipzigist umbes 300 kilomeetrit lõunasse jäävas kodulinnas, kuid see on keeruline.

„Praegu on siin hästi pikad pühad sattunud nädalalõppudesse ning siis oleme ikka koju sõitnud,” täpsustas Rääbis. Ta lisas, et samas on ka Leipzig avastamisväärt ja väga kaunis linn ning ta hindab ka seal olemise aega.

Millal Saksamaal madalamate liigade treeningutega jätkatakse, ei oska praegu veel keegi öelda.

"Hetkeseisuga meil kindlat tähtaega pole, eks me ikka loodame parimat, et peatselt saab argipäeva rütmi tagasi ja jätkata sealt, kus pooleli jäime,” kõneles Rääbis. „Samas ka tööpäevad pole lihtsamast killast ning saab ühe hea treeningkoormuse kätte. Samuti mööduvad nädalavahetused trennide lainel, nii et puhkepäevi kui selliseid hetkel polegi. Eks me treenime igaüks individuaalselt ning kui antakse roheline tuli meeskondlikult treenida, siis alustame koheselt.” 

Donaustaufi töömesilastest jalgpallurid on pälvinud suurt tähelepanu ka Saksamaa meedias ning neid on külastanud mitmete ajalehetede ja telekanalite reporterid. Ühele väljaandele oli Diakiese avaldanud, et kuna Rääbis oli kohe alguses kõrvatanud riisi põhja, siis eestlast enam kööki ei lubata, kuid meie mehe sõnul viskas semu lihtsalt villast.

„See oli õhku visatud nali, mis jäi kõigile silma ja kõrva, nii dramaatiline mu kokakool ikkagi pole,” naeris Rääbis. „Olen kokkamist õppinud ja saan toiduvalmistamisega hakkama. Igal vabal hetkel olengi täiendanud enda blogi mõne uue ja huvitava retseptiga.”

Olgu kokkamisega kuidas on, aga Matthias Klemens hindab vutimeeste panust kõrgelt ja kiitis Augsburger Allgemeinele meie meest tavani.

"Kevin on uskumatult pühendunud, ta näeb seda kui sporti," ütles Klemens. "Ta teeb objektidel absoluutselt kõike, mida vaid vaja on!"