WRC

Ott Tänak rallisarja tulevikust: oluline on meeskondade suur arv, mitte uhked masinad 

Toimetas Eigo Kaljurand, 27. aprill 2020 17:13
Ott Tänak loodab, et uued hübriidmasinad on sama lõbusad nagu praegused ralliautod.Foto: Tiina Kõrtsini
Autoralli maailmameister Ott Tänak avaldas portaalile DirtFish antud intervjuus lootust, et WRC sarjas kasutusele võetav hüdriidtehnoloogia ei vii masinate hinda lakke. See omakorda annaks uutele tiimidele võimaluse sarjaga liituda.

"Peame eelarvet mõnevõrra koomale tõmbama. Mõne väiksema meeskonna jaoks on sari liiga kallis," vaagis Tänak ralli hetkeseisu. "Oluline on meeskondade suur arv, mitte uhked masinad."

Samal teemal

Saarlane usub, et ka väiksema eelarvega suudetakse ralli vaatemängulisust ja masinate kiirust hoida. Suuresti aitab sellele kaasa uute autode madalam kaal, mistõttu sõidukid, olenemata lahjemast mootorist, ei kaota liialt kiiruses. Tänakule teeb pigem mure viiekäiguline käigukast.

"Ma pole väga suur viiekäigulise käigukasti fänn," tõdes ta. "Aga kõige olulisem on, et autod oleksid kiired. WRC ei tohi olla R5-tasemel."

"On kohti, kus saame masinaid kergemaks muuta. Akudes ja hübriiddetailides on pisut lisaraskust, kuid uudne turvaraam ja kere aitavad natuke kaalu vähendada," selgitas Tänak. "Võib-olla suudame autod isegi praegusest kergemaks ehitada, mis lisaks vaatemängulisust juurde. Kui autod on mängulisemad, siis on nad ka lõbusamad."

Tänaku sõnul on praeguste masinate aerodünaamika ja geomeetria väga head ning see muudab masinad sõitjate jaoks stabiilseks ja ettearvatavaks. "Autode juhtimine on tõeliselt lõbus ja lisab enesekindlust – peame hoolitsema, et suudaksime seda hoida," lootis Tänak.

"Ma ei tea, kas me oleme suured hübriidtehnoloogia fännid, aga me ei saa seda muuta. Sport vaieldamatult vajab rohelist külge ja see on õige suund,” võttis eestlane rallimaailma tuleviku kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee