Katrin Lusti blogi

KATRIN LUSTI BLOGI | Ootan NO99 teatrilt avalikku vabandust

09:19, 22. veebruar 2018
Lugesin täna Õhtulehest, kuidas teater NO99 rääkis: "Peab olema võrdselt edev ja rumal arvamaks, et NO99 hakkab kas praegu või tulevikus raiskama oma aega katrinlustinduse peale. Tema arvamuse kommentaariks meenuvad vaid tema enda sõnad: "Mul on nii kiire kogu aeg, ei jõua mõelda!""
223

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas Euroopa Liit toetab Eestit idapiiri ehitusel?

14:44, 3. veebruar 2018
Eile teatas Politsei ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, et Eesti-Vene piiriehitus läheb maksma umbes 200 miljonit eurot ehk umbes kaks ja pool korda rohkem kui esialgu plaaniti.
101

KATRIN LUSTI BLOGI | Miks ei ole NO99 teatri raamatupidamine läbipaistev?

21:17, 28. jaanuar 2018
Homses "Kuuuurija" avasaates viskan pilgu peale NO99 teatri majandustegevusele. Aga hetkel ma ei tahtnud mitte sellest kirjutada, vaid hetkel tahan ma rääkida hoopiski sellest, kuidas ma võin ajakirjanikuna nõuda välja politseiameti juhi krediitkaardi väljavõtte; riigikogulaste iga viimase kui majoneesipaki ostu; aga maksumaksja poolt suuresti kinni makstud NO99 teatrist või Eesti kunstnike liidust ei ole võimalik rahaasjade kohta saada selget vastust.
165

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas president peaks tagasi astuma?

18:25, 20. jaanuar 2018
Eelmisel nädalal lahvatas skandaal, mis kõigutab täna juba Toompeal olevat koalitsiooni ja võib jätta meie justiitsminister Urmas Reinsalu oma portfellist ilma.
307

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas Iisraeli pealinn on eestlaste arvates Tel Aviv või hoopis Jeruusalemm?

20:12, 26. detsember 2017
Ma tõsiselt ei mõista, miks Sven Mikser otsustas hääletada ÜRO resolutsiooni poolt, milles kutsutakse USA-t loobuma hiljutisest Jeruusalemma tunnustamisest Iisraeli pealinnana.
199

BLOGI | Kes on Danske panga jaoks piisavalt rammus klient?

14:09, 18. november 2017
Järgnevad tähelepanekud Danske panga töökorraldusest ei ole varjatud reklaam, vaid ajakirjanik Katrin Lusti enda kogemuste subjektiivne kirjeldus. 
37

Kommipaber, mis viis meid rahvusvahelisse skandaali? Ehk kuidas Eesti on seotud Putini, Rossi ja Trumpiga

22:05, 8. november 2017
Mitu päeva on meile räägitud sellest, kuidas kohe saavad "Panama paberid" "Paradiisi paberite" näol jätku ehk kohe kohe-kohe paljastatakse kolmnurk - Putin, Trump ja Eesti.
39

BLOGI | Miks on Jüri Ratase ID-kaart uuendamata? Kas tegu on julgeolekuriskiga?

00:25, 5. november 2017
Vaatasin laupäeval „Aktuaalset kaamerat“. Peaminister Jüri Ratas külastas täna Tallinnas Politsei ja Piirivalveameti bürood, kus uuendati parasjagu ID-kaardi sertifikaate. Hirmuga vaatasin, kuidas Eesti Vabariigi peaminister ütles enesekindlalt, et tema oma isikliku ID-kaardi sertifikaati uuendanud pole. 
112

Inimene on Eestis vaid väike viljatera hiiglaslikus riigi masinavärgis

19:46, 26. september 2017
Vahest ma mõtlen, mis huvitav koht see Elva küll on. Astrid Reinla kirjutas omal ajal Eesti esimese telenovelli "Õnne 13", mis on tänaseni vaatajanumbrite poolest edetabelite tipus. Samas lood, mida Õnnes räägitakse, on üsna jaburad ja nii mõnigi kord olen mõelnud, kes neid elukaugeid lugusid küll kirjutab. Olles nüüd aga juba kolm "Kuuuurija" saadet Elvast teinud, mõtlen et provintsielu teleseriaalis sarnaneb provintsielule Elvas täielikult ja Astrid Reinla pani "Õnne 13" kohavalikuga omal ajal ikka täiesti täppi. Mastimännid ja kired töötavad nii seriaalis kui päris Elvas tänaseni. 
16

Katrin Lusti blogi: Jüri Ratas on IRLi ja sotside pantvang

14:56, 30. juuli 2017
Sel nädalavahetusel avaldas Edgar Savisaar Facebookis video, milles ta ähvardab taas välja tulla oma valimisnimekirjaga. 
68

Nähes, kui saamatud on meie poliitikud tekib küsimus, kellele Eesti eesistumist üldse vaja on? Kindlasti mitte Euroopa Liidule

09:30, 12. juuli 2017
Vaatasin just "Aktuaalset kaamerat", mis näitas meie ministrite esimest esinemist Brüsselis.
121

Mihkel Raud ja Mari-Liis Lill, makse maksab maksta!

12:58, 7. juuni 2017
Möödunud nädala Eesti Ekspressis ja tänases Eesti Päevalehes köitis mu tähelepanu Tartu ettevõtja ja suure puidutööstuse Tarmeko juhi ja omaniku Jaak Niguli artikkel, milles ta käsitles meie loomingulise eliidi kahepalgelist maksumaksmist.
90

Mis jääb Valga ja Riia vahele ehk tasub ette võtta suvine reis Lätti

13:12, 6. juuni 2017
Otsustasin möödunud nädalal sõita Lätti, et uurida, kuidas lätlased elavad ja missugused linnad jäävad ikkagi alternatiivse Rail Balticu trassi peale ehk pean silmas seda, kui trass läheks läbi Tartu ja Valga.
14

Selles riigis ma küll ühtegi viga teha ei tahaks

19:01, 2. mai 2017
Ma olen saanud täna sadu kirju, kommentaare ja kõnesid, milles inimesed mind sõimavad. Miks ma lasin mootorrattal kihutanud mehel oma eilses 'Kuuuurija' saates krokodillipisaraid valada. Miks ma olin tema poolt ja miks ma üldse teda oma saates näitasin ja reklaamisin.
218

Kes võttis Tallinna TV-l munad maha?

13:30, 6. aprill 2017
Ütlen ausalt, et kuni selleni, kui Keskerakond oli opositsioonis, meeldis mulle Tallinna TV-d vägagi vaadata. Algusaegadel näidati seal igasugu huvitavaid Itaalia filme ja muidugi ka krõbedate sõnavõttudega saated olid mulle meeltmööda ja isegi inspireerivad. 
81

Miks lahkusid linnahalli juhid Väino Sarnet ja Meelis Pai oma kohtadelt? Kas Taavi Aas pääseb puhta nahaga?

09:35, 22. märts 2017
Teisipäeval teatati avalikkusele, et Väino Sarnet lahkub omal soovil Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse liikme koha pealt. Sarnet olevat põhjendanud oma otsust sellega, et ta ei saanud sel ametipostil tegutseda nii nagu talle oli esialgu lubatud.
50

Miks ei räägi riik maksudest ausalt?

12:09, 17. märts 2017
Eile tuli siis taas üks suurepärane maailma päästev uudis. Nimelt kehtestatakse järgmisest aastast autodele registreerimismaks, mis algab umbes 150 eurost ja enamikule tavalistele autodele, nagu ma aru saan, tuleb see 300-400 eurot.
49

Kas rahvast hoiti Rail Balticuga seoses tahtlikult teadmatuses?

14:20, 19. veebruar 2017
Olen ligi kuu aega homse "Kuuuurija" saate tarvis uurinud Rail Balticu tagamaid. Kuigi olin saanud kümneid kirju inimestelt, kes palusid mul just Rail Balticu teemat kajastada, siis ütlen ausalt, et selle teema vastu oli ka minul endal isiklik huvi.
139

Miks ei taha eestlased õppida Taani valitsuse vigadest ehk Lugu sellest, miks sõidab taanlane õlut ja viina ostma Saksamaale

19:15, 12. veebruar 2017
Käisin jaanuari alguses Taanis ja külastasin sama reisi raames ka Taani–Saksa piiri. Juba aastakümneid käivad taanlased odavat kraami ostmas just Saksamaalt ja piirilinna Flensburgi ümbrus on täis ehitatud suuri kaubanduskeskuseid. 
60

Kas Ilves kasutas sama krediitkaarti mida Galojan?

12:15, 10. veebruar 2017
Anna-Maria Galojani eelkäija MTÜ Euroopa Liikumine juhatuse liikme kohal oli Toomas-Hendrik Ilves. Ma ei tea, kas tema käsutuses olnud krediitkaart oli täpselt seesama, millega maksis Galojan Armani poes, kuid kaardiga seotud pangakonto oli kindlasti sama.
76

Kas presidendi krediitkaardiga saab kõike osta makse maksmata?

08:14, 2. veebruar 2017
Inetu on ilkuda, aga viimases "Pealtnägijas" käsitletud presidendi krediitkaardi äri ajab silmad siiski punni. 
75

Loodan, et uus valitsus ei kasuta sundüürnikke lihtsalt enne valimisi ära 

20:13, 25. jaanuar 2017
Eelmisel nädalal oli Riigikogu majanduskomisjonis arutelu sundüürnike teemal, kuna üle 5200 inimese esitas järelpärimise, kuidas kavatseb riik nendele tehtud ülekohut hüvitada. Riigihaldusminister ja keskerakondlane Mihhail Korb kirjutas eile alla seaduseelnõule, et luuakse erikomisjon just selle murega tegelemiseks. 
57

Kas riik on kaasosaline selles, kui riigihanke võitnud ettevõte jätab inimestele raha maksmata?

20:03, 15. jaanuar 2017
Eelmisel nädalal arutati, kuidas hakata saneerima sellist suurepärast ehitusettevõtet nagu Riito Ehituse AS.
42

Miks ei korralda ERR riigihankeid oma saadete tegemiseks? 

22:41, 12. jaanuar 2017
Täna on siis lahvatanud uus skandaal. TV3 "Seitsmesed uudised" teevad raha eest lugusid ja avastuse on teinud Eesti Rahvusringhääling, mis pühendas tänases AK-s sellele loole vähemalt viis minutit oma kallist aega. 
19

Katrin Lust: ma poleks uskunud, et kallis ja kvaliteetne koeratoit teebki imet

15:15, 29. detsember 2016
Võib-olla ma olen täiesti rumal ja kõik koeraomanikud teavad alljärgnevat juba ammu, kuid otsustasin siiski oma kogemuse kirja panna ja seda teiega jagada. Ehk on kellegile selles jutus avastamisrõõmu.
45

Katrin Lust: Kusmitš lõksutab lõugu nagu teravate hammastega krokodill ja haugub karvamütsides venelaste peale

20:37, 22. detsember 2016
Olen juba mitu aastat mõelnud, et tahaksin väikesele varjupaiga koerale kodu pakkuda. Ometi on olnud nii kiire, et see kõik ongi jäänud vaid mõtteks. Kuni siiani!
39

Võta pits ja pea aru! Kas Lennart Meri ja Boriss Jeltsini kohtumised olid legitiimsed? 

22:21, 15. detsember 2016
Sirvisin just Juku-Kalle Raidi raamatut "Eelarve", mille ta mulle täna kinkis, kui käisin temaga "Seitsmeste uudiste" tarvis intervjuud tegemas. Juku-Kalle andis mulle kommentaari seoses Madis Millingu napsitamisega ööistungi ajal. Riigikogu on tegelikult töökoht nagu iga teine. Võib-olla erineb see selle poolest, et avalikkuse tähelepanu ja kaameraid on rohkem (eriti ööistungitel), aga samasuguse tähelepanu all elavad tegelikult igapäevaselt ka näitlejad, lauljad ja loomulikult ka ajakirjanikud. Näiteks TV3s, taga Lasnamäel endises tööstushoones, on samuti allkorrusel söökla ja baar, kus pakutakse piiramatus koguses napsu. On ka täiesti tavaline, et enne saate salvestust võtavad mõned intervjueeritavad seal mõne pitsi konjakit, et rambivalguses n.ö. krampi peale ei tuleks.
44

Erinevalt Heleniusest, kes juhtis oma kontserni sametkingades MetroPlaza viimaselt korruselt, on Repinski endiselt kummikutes

11:17, 28. november 2016
Käisin eile (pühapäeval) Martin Repinski kitsefarmis Ida-Virumaal. Vastne maaeluminister lubas "Seitsmesed uudised" oma farmi ja rääkis kitseskandaalist natuke laiemalt. 
163

Katrin Lust: Allan Martinson süüdistab mind lausvaletamises, aga mida teeb ta ise? 

17:40, 23. november 2016
Loen huviga Postimeest. Kaks tundi tagasi avaldas Allan Martinson minu esmaspäevasele saatele "Kuuuurija" vastulause
140

Mine põhja nagu Cherry vol 2 ehk moodsa aja majandust ei kontrolli Eestis mitte keegi 

20:09, 21. november 2016
Eestlased armastavad rääkida oma uutest innovaatlistest ettevõtetest nagu näiteks Transferwise. Ometi, kas keegi on mõelnud sellele, mis saab näiteks siis, kui raha ülekande teenustega tegelev Transferwise otsustab ühel päeval oma asjad kokku pakkida - nii nagu juhtus kevadel põhja läinud Cherry.ee puhul. Internetiettevõtete tegevust ei kontrolli tänases Eestis sisuliselt mitte keegi ja kui ettevõttega peaks tõesti midagi nihu minema, jäävad kliendid ja kaupmehed tühjade pihkudega. 
69

Huvitav, kelle saadab Trump meile uueks suursaadikuks Tallinna?

16:30, 9. november 2016
Täna imestab kogu maakera selle üle, et Donald Trump sai USA presidendiks. Imestavad ka need, kes ta ise sinna pukki aitasid.
22

Karistused ei pea olema mitte ainult õiglased, vaid ka välja paistma õiglased

21:36, 24. oktoober 2016
Palusin justiitsministeeriumil hiljaaegu saata mulle Eesti karistuspoliitika statistika ja sain teada, et Eesti keskmine karistus raske narkokuriteo puhul on umbes kolm aastat ning näiteks 46% kurjategijatest kannab reaalselt vanglakaristust. Ülejäänud neist saavad enamasti karistada tingimisi.
43

Kas tõesti on võimalik, et president Ilves, kes on juhtinud meie riiki, ei saa puhkekodu pidamisega hakkama?

17:25, 23. oktoober 2016
Millegipärast ei anna Ärma taluga seonduv mulle ikka veel rahu. Võibolla ma mõtlen sellele rohkem ka seetõttu, et aastal 2013 kirjutasin raamatu "Tervist, proua president!", milles ma pühendasin päris mitu peatükki Ärma talule. 
103

Aususega ei sõua meie riigis kaugele. Ärma talu näite põhjal.

18:37, 14. oktoober 2016
Lugesin huviga, kuid president Ilvesel õnnestus riigi rahadega ehitada endale uhke talu. Täna siis teame, et ta peab kogu EAS-ilt saadud 170 000 eurost tagasi maksma vaid 19 000 eurot. 
111

Kallid Lukas ja Tarand! Tuletan meelde, kes on ERMi omanik? Eesti rahvas, mitte kultuuriminister!

13:40, 2. oktoober 2016
Möödunud nädala kolmapäeval käisin Mart Kadastiku raamatu "Nüüd ma siis kirjutan..." esitlusel. Kadastik, kes on Eesti meediat sõna otseses mõttes juhtinud nii suure kui väikese algustähega (Eesti Meedia on ettevõte, kuhu kuulub Postimees, Kanal 2 jne) üle kolmekümne aasta rääkis, kuidas ta oli aastaid selle vastu, et Tartu ülikoolis õpetatakse ajakirjandust ja suhtekorraldust ühe erialana. 
95

Kas tõesti maa, mis kannab Maarjamaa nime, tahab maailmas kuulsaks saada Neitsi Maarja tapmise kaudu?

23:56, 30. september 2016
Jõudsin just koju ja lugesin peapiiskop Urmas Viilma postitust Facebookis ja seejärel Delfi uudist sellest, et ERMi on püstitatud säärane eksponaat, mis ei lase meie kirikuisal uinuda. Kui süvenesin sellesse, millega on tegu, siis tegelikult häiris see suhtumine ka mind kui usklikku inimest. 
139

Miks maksumaksja peab tasuma Ruhnu lolluste eest ehk miks vurab Ruhnul ringi elektriauto?

14:53, 19. september 2016
Juulis käisin "Kuuuurija" saadet tegemas Ruhnu saarel. Mõte oli vaataja viia kaunite rannaliivadega ääristatud paradiisisaarele, kus ei peaks kartma pommivöödega terroriste. Kui aus olla, siis võtsimegi suuna Ruhnu poole kohe pärast Nizza sündmusi Prantsusmaal. 
44

Mis oleks, kui paneks TS Laevad juhi Kaido Padari valedetektori alla? 

20:05, 18. september 2016
Reedel kirjutas hea kolleeg Kadri Paas Delfi Ärilehes artikli sellest, kuidas Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad (mis hakkab opereerima Leedo asemel meie saarte liine) korraldas väikese iluduskonkursi kütuse hankimiseks laevadele, mis on seotatud Türgis ja Poolas altkäemaksude eest.
28

Mis eristab tõlk Omari kvoodipõgenikest?

12:08, 12. september 2016
Mul on siiralt hea meel, et Eesti Vabariik andis Omarile võimaluse Eestisse õppima tulla. Seda tunnet sisendas mulle veelgi enam täna hommikune Facebooki meenutus minu ajajoone sündmustest täpselt aasta aega tagasi. 
48

Presidendiralli muutub iga hetkega rohkem farsiks ja rahva käest ei küsita midagi. Kas Ene Ergma on presidendivalimiste IRLi must hobune ja ratsukäik?

12:44, 31. august 2016
Täna hommikul saime siis teada, et Reformierakond ei toeta siiski Marina Kaljuranda presidendiks saamisel. Ehk kogu see lõputu kampaania ja saated, kuhu Marina Kaljurand kutsuti külalisena (ja muide ka Mart Helme), oli täielik näitemäng. Nüüd tekib küsimus, kas ETV oli Reformierakonna mõtteviisist teadlik, sest Kaljurand ja Helme olid ju ainsad, keda nende saatesse ei kutsutud. Kõik teised kandidaadid olid kohal.
35

Katrin Lust: Lõpuks ometi ka üks hea kogemus!

14:06, 27. august 2016
Hiljuti ostsin Bauhofist koju asja, mis läks juba järgmisel hommikul katki. Vihastasin nii mis kole. Kuidas ma nüüd selle tagasi viin, kust ma selle aja võtan, kas pood tagastab mulle raha või vahetab selle välja, kust ma uue asja leian jne. olid mu esimesed muremõtted. Alles ma kemplesin Teliaga valearvete osas, mis võttis suure osa mu vabast ajast ja heast tujust. (Loe eelmist blogi) 
48

Kuidas ma kapo peadirektori asetäitjaga Eerik Heldnaga Tallinnas narkareid püüdsin

21:00, 19. august 2016
Uskumatu lugu. Seiklused nii nagu Punamütsikesel teel vanaema juurde.
15

Miks ma olen Telia vangistuses? Jutt erakordselt halvast klienditeenindusest

17:26, 18. august 2016
Kuna minu elukohas pakub kaabeltelevisiooni kaks ettevõtet (Starman ja Telia) pidin ma valima ühe neist. Telia tegi fantastilise pakkumise ja lubas esimesed kolm kuud 25 euro eest proovipaketti. Selles paketis olid sees sajad kanalid, kiireim internet, telesaadete salvestus, kordus-TV jne. Kui proovipakett läbi sai, siis ma teadsin täpselt, mida ma edaspidi soovin. Sadasid kanaleid ma ei vaata ja hüperkiiret internetti mul samuti vaja pole. Ainuke uus teenus, mis mulle silma hakkas, oli kordus-TV ehk saan saateid kaks nädalat järelvaadata. Kui kolm kuud katseaega läbi ja olin Teliale teatanud oma edaspidistest soovidest, sain aga arve, mis oli 12 eurot kallim. Kuigi minu uus pakett pidi maksma 36 eurot. Nüüd algas kadalipp ja järgnev jutt on puhas näide sellest, kui halb võib üks klinediteenindus üldse olla. Rõhutan veelkord: mul ei ole Telia tehnilise poole pealt ühtegi etteheidet, aga klienditeeninduse ja arvete osas pole ma elus halvemat teenust kohanud. Hakkasin Teliasse
175

Äkki on kassipiim see, mis meie põllumehed päästaks?

12:09, 15. august 2016
EAS andis üle 130 000 euro eksporditoetust trikimehele. See uudis kütab nüüd kirgi juba mitu päeva, kuidas noormehel tuleb see summa tagasi maksta. Mis pingutusi on aga teinud meie ettevõtlusminister koos riiklike eksporditoetajatega? Minister reisib küll Mehhikosse ja Aafrikasse, aga tegelikult on meie koduturg siinsamas kõrval Soomes. 
67

Kas Eesti Spordiselts Kalev tegeleb väljapressimisega?

21:12, 3. august 2016
Täna kajasid üle Eesti uudised Kalev Spa ujula viiekümnemeetriste radade sulgemisest järgmise aasta juunis. Just siis algab asutuses remont, mille käigus tahetakse likvideerida 50-meetrised ujumisrajad, mis on hädavajalikud meie sportlaste treeninguteks. Eestisse jääb siis ainsana alles ainult Tartus asuva Aura veekeskuse 50-meetrine ujumisrada.
76

Miks sai Mihkel Raud riigikogus tegemata töö eest 10 000 eurot? Kas kellelgi on veel selline töökoht?

16:29, 31. juuli 2016
Lugesin mõned päevad tagasi uudist sellest, kuidas Mihkel Raud asutas sisuturunduse firma. Olen tegelikult Raua tegemiste üle mõelnud juba pikemat aega, aga nüüd tundsin, et võiksin siiski ajakirjanikuna oma mõtted kirja panna ja neid lugejaga jagada.
190

Katrin Lust: sattusime Ruhnus tahtmatult otse sekelduste keskele

20:30, 29. juuli 2016
Läksime "Kuuuurija" saate tarvis tegema regionaalturismi turgutavat lugu Ruhnu saarest. Tahtsime teada, milline on selle avamerel asuva kaugeima Eesti saare eluolu. Sattusime aga enneolematute sekelduste keskele, mille käigus Ruhnu kauplusepidaja Kuressaarde kainenema viidi.
36

Katrin Lust: advokaat Jõks, palun peatage Nukuteatri ehitus!

07:38, 18. juuli 2016
Jalutasin pühapäeva hilisõhtul Balti jaamast läbi vanalinna koju. Oli ilus selge öö, pool tundi enne keskkööd, ja vanalinna tänavalaternad juhatasid koduteed.
39

Miks ei julgenud maailm eile öösel Erdogani toetada?

13:51, 16. juuli 2016
Eile oli taas hetk, kus CNN tõi sündmuste kulu, mida hiljem loetakse ajalooraamatutest, koju kätte. Riigipööre Türgis algas Eesti aja järgi umbes kella üheksa ajal õhtul. CNN hakkas näitama reaalseid sündmusi sealsetel tänavatel kella üheteistkümne paiku, aga neist kõigist on juba juttu olnud… Mind huvitas Türgi sündmuste valguses laiem taust. Esiteks, kuidas reageerisid riigipöördele teised riigid. Huvitav oli vaadata, et näiteks alles täna hommikul toetas Venemaa Erdogani, keda nimetati seaduslikult valitud juhiks ja presidendiks. Putini pressiesindaja Peskov ironiseeris veel eile öösel, et kui Erdoganil on vaja poliitilist asüüli, siis võib ta seda just neilt paluda. Euroopa Liidu riigid reageerisid Türgi riigipöördele samuti alles täna hommikul ja veel eile õhtul kirjutas meie peaminister Taavi Rõivas Instagramis, kuidas ta jälgib huviga sealsete sündmuste arengut. Samuti ei andnud olukorrale kommentaare ei Saksa ega Suurbritannia juhid. Ka Türgi suurim liitlane regioonis
44

Kellele on vaja, et Riigikogu komisjonide protokollid tuleb hävitada?

12:30, 12. juuli 2016
Paar nädalat tagasi tegin TV3 uudistele loo sellest, kuidas alkoholi ja kütuse aktsiisi tõstmise seaduseelnõu juures olid vigased protokollid ja seletuskirjad. Vigased selles mõttes, et seletuskirja juures ei olnud keegi märganud seda riski, et alkoholi ja kütust hakatakse hoopiski Lätist ostma ja meie riik jääb maksutuludest ilma.
38

Kas meie poliitikud julgevad brittide eeskujul korraldada referendumeid? Ilmselt mitte

15:43, 24. juuni 2016
Ärkasin täna pisut hiljem kui tavaliselt. Avades oma arvuti ja kirjakasti olin üllatunud, et mu jänkist sõber oli saatnud kirja suurte küsimärkidega. “Mis toimub? Kas UK polegi enam EU osa? Uskumatu!” Niiet enne veel, kui olin uudised avanud, oli mu sõber mind Suurbritannia lahkumisest teavitanud. See on ilmselt üks suuremaid ja tähtsamaid uudiseid, mida ma olen Suurbritanna kohta üldse kuulnud. Ja nagu ma praegu BBC puhul näen, siis on see ka britte vapustanud. Vaatasin eile sotsiaalmeedias oma briti sõprade reaktsioone Euroopa Liidule. Enamus neist oli liidust lahkumise poolt. Räägiti sellest, et Suurbritannia on kaotanud oma identiteedi, London on eikellegi linn ja et Suurbritannia on piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Oluline on veel mainida, et puhastverd britid, olgu nad töölisklass või aristokraat, on ühes asjas üksmeelel: inglased on väga uhked oma rahvuse, riigi ja ajaloo üle ning tunnevad end ikka veel elamas Kuninganna Victoria impeeriumis, kus päike ei loojun
181

Ka Eestis kohtab klassivahesid ehk mida teha kui korteriühistu nõuab purskkaevu?

14:18, 19. juuni 2016
Kõige paremaid lugusid kuuleb ikka alati niiöelda õllesaalis. Käisin nädalavahetusel Tartus ema juures. Sain vanade sõpradega kokku, sõitsin jalgrattaga ja tegin Küüni tänava põõsas salaja ühe väikese õlle. Mulle meeldib seal Barclay kuju juures pargis istuda ja lihtalt niisama Küüni tänava poole kõõluda ja omi mõtteid mõelda. Barclay kuju juures toimus eile ka väike kraaklus, aga pätttide omavahelisse sõnasõtta ma sekkuma ei hakanud. Ja ega nad mulle ka liiga ei teinud. Sulandusin oma dressidega suurepäraselt seltskonda ja rääkisin isegi Tartu kodututega paar sõna juttu. Neist ma tean päris palju, sest seoses oma möödunud sügise kodututest rääkiva dokfilmiga "Hüvastijätt miljonivaatega"  käisin koos nendega prügikastides sorimas ja õppisin tundma nende hingeelu. Päeval käisin ka ühes oma armastatud paigas ja selleks on Karlova linnaosas asuv Kuu pood. See on tõeline saurus, mis on elanud üle metsikud üheksakümnendad, börsikrahhid ja internetibuumi. Kes Tartut ei tunne,
60

Kuidas saada sularaha, kui pank keeldub oma klienti aitamast?

15:12, 5. juuni 2016
Viimasel ajal räägitakse palju sellest, kuidas sularaha üritatakse ära kaotada. Inimesed peaksid saama kõikjal kasutada pangakaarti ja teha internetimakseid. Pangakontorid on kinni pandud ja isegi pangabussid likvideeriti hiljuti. Kõik ikka selleks, et me kasutaksime rohkem elektroonseid kanaleid. Eriti kehv lugu on maapiirkondades, kus sularaha on kasutusel, aga pangaautomaate praktiliselt üldse pole.
58

Kas karma on kättemaksuhimuliste salasoov?

15:14, 21. mai 2016
Sel nädalal tegin TV3 saates "Kuuuurija" pikemalt juttu Veet Manost. Kui alguses hakkasin uurima, millist abi Mano pakub, siis hiljem tundsin juba laiemat huvi kogu selle teema vastu.
102

Mis Pronkssõduri juures tegelikult toimus?

13:04, 12. mai 2016
Nii nagu ka möödunud aastal, otsustasin ka sel aastal 9. mail Pronkssõduri juurde minna. Kuigi eelmisel aastal hämmastas mind lihtsa külalisena asjaolu, et kohal oli tohutu rahvahulk, siis eesti ajakirjanikke ma seal eriti ei märganud. Tänavu oli aga teisiti.
73

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis