Õhtulehe spordiblogi

Deivil Tserp | EM-võistkond paisub jõudsalt

00:05, 18. juuni 2018
Eesti kergejõustikuhuvilised, kes on augustis Berliinis peetava EMi piletid juba ära ostnud, saavad lootusrikkalt sündmuste tulipunkti sõita, sest meie koondis paisub jõudsalt.
0

Mart Treial | Kas Hispaania jalgpalliliidu president ei hooli oma koondisest?

17:16, 14. juuni 2018
Jalustrabav ja näiliselt äärmiselt rumal lüke. Kui lühidalt kommenteerida Hispaania jalgpalliliidu presidendi Luis Rubialese otsust kaks päeva enne MMi avamatši vallanda koondise senine peatreener.
0

Kaarel Täll | Mis tunne on?

00:10, 11. juuni 2018
Pealkirjas kõlab üks väga ära leierdatud küsimus. Eriti spordimaailmas. Millegi pärast peavad just sportlased enne ja pärast etteasteid oma tunnetest rääkima. Peaaegu alati. Miks?
0

Ville Arike | Tartlased, nii asju ei aeta!

20:22, 5. juuni 2018
Kui Tartu Ülikoolil pole enam võimalik jätkata korvpallimeeskonna toetamist senises mahus, siis pole midagi parata. Korvpallisõbrale, eriti Taaralinna omale on uudis muidugi mõru, aga tegelikult oligi väikestviisi imeks pandav, et ligi paarkümmend aastat lasti profisatsi hoida sisuliselt ülikooli spordiklubi teiste alade arvelt.
16

Ville Arike | Suurt võitmist tuleb õppida

00:08, 4. juuni 2018
Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste teisel nädalal ei mängi küll ükski eestlane, ent asjaolu, et Anett Kontaveit jõudis 16 ja Jürgen Zopp 32 parema hulka, annab eestlastele põhjust lugeda turniiri igati kordaläinuks. Ja kasutada kulunud fraasi: siit on hea edasi minna.
0

Deivil Tserp | Mina olin paugu otsas, kui puu käis

00:05, 28. mai 2018
Möödunud nädalal jõudis avalikkuseni teave, et kulturist Ivo Parveotsa dopingu A-proov on osutunud positiivseks. See juhtum poleks ilmselt erilist tähelepanu saanud – tavalise spordihuvilise silmis on vahelejääja tundmatu suurkuju –, paraku oli tema treener Ott Kiivikas, kes on võidelnud ala hea maine eest.
8

Pluss, miinus, ennustus | tublid kümnevõistlejad, Klavani vigastus ja Kontaveidi edu

00:05, 28. mai 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 28. mai valik.
0

Ville Arike | Eesti-Läti ühisliiga - igal juhul koos Kalevi ja VEFiga!

15:58, 23. mai 2018
Olukorras, kus Balti liiga hääbub, on Eesti ja Läti meistriliigade klubid ja korvpallijuhid jõudnud arusaamisele, et ka meeste seas tasub moodustada ühine liiga. See on omaette nokitsemisega võrreldes kindlasti parem variant, kuid asjad tuleb hoolikalt läbi kaaluda.
1

Deivil Tserp | Mait Riismani teekond vanajumala juurde

00:10, 21. mai 2018
Veepalli olümpiavõitja Mait Riismaniga sain tuttavaks 12 aastat tagasi, vahetult enne tema esimest suurt juubelit. Toona uurisin endise tallinlase eluteed põhjalikult ja jõudsin veendumusele, et ta on eriline inimene.
2

Pluss, miinus, ennustus | Kontaveidi uus tase, Tänaku õnnetu ralli ja Kalev/Cramo võim

00:05, 21. mai 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 21. mai valik.
1

Pluss, miinus, ennustus | Novosjolovi igavene klass, ühepoolsed pallimänguseeriad ja Tänaku võidušansid Portugalis

00:10, 14. mai 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 14. mai valik.
0

Karl Juhkami | Saaremaa tuli rahaga meistriks, aga kes sellest võitis?

00:05, 14. mai 2018
Möödunud nädalal Eesti võrkpallimeistriks tulnud Saaremaa klubisse on hooaja jooksul suhtutud kahetiselt. Osad on rahapatakaga lööma tulnud saarlasi kirunud, teised jällegi kiitnud. Olenemata arvamusest on kindel vaid üks: uustulnukas on koduse volleliiga täielikult pea peale pööranud.
6

Mart Treial | Aga Klavan ju ei mängi!?

00:07, 7. mai 2018
Kogu spordist lugupidav osa Eesti rahvast peaks olema eufoorias – meite mees on jõudnud maailma populaarseima spordiala mainekaima klubivõistluse ehk jalgpalli Meistrite liiga finaali. Mõtisklege viivuks tolle lause üle... Fantastiline! Või kas ikka on? Muidugi on! 
11

Pluss, miinus, ennustus | Võidukad rallimehed, tervisega kimpus Varrak, vollefinaal

00:05, 30. aprill 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 30. aprilli valik.
3

Mart Treial | Kohtunik pole poksikott

00:05, 30. aprill 2018
„Maailmas on palju ameteid, kus iga päev oma eluga riskitakse. Kohtuniku amet ei peaks olema üks neist,“ lausus Eesti jalgpalliliidu peakohtunik Uno Tutk 21. aprilli Päevalehes.
2

Seisukoht | Idiootsusele pidurit!

19:01, 23. aprill 2018
Hukka mõista, mitte mõista! Mingis mõttes on isegi kummaline, et Eesti tugevuselt viiendas ja kuuendas jalgpalliliigas toimunust kirjutavad kõik siinsed ajalehed. Mis siis juhtus? Mudaliigas läks üks kutt närvi ja lõi kohtunikku, teine härra virutas aga peaga vastasele näkku.
2

Pluss, miinus, ennustus | Haarav korvpall, mõttetu võrkpallidraama ja Tänaku suur väljakutse

00:10, 23. aprill 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 23. aprilli valik.
0

Ats Kuldkepp | Kalev/Cramo vastuseta küsimused

00:10, 23. aprill 2018
Mida andis Kalev/Cramole ja Eesti korvpallipublikule lõppenud Ühisliiga hooaeg? Kindlasti mitte tulemusi, sest 6 võidu ja 18 kaotusega saadakse põhiturniiril kas eelviimane või viimane koht. Kümnendi alguse ajad, mil iga võit oli saavutus, on õnneks ammu möödas. Aga see pole kellelegi uudis.
0

Mart Treial | Vutiliiga vahekokkuvõte: kes õnnestusid avaringis, kes mitte?

19:47, 16. aprill 2018
Eesti jalgpallimeistrivõistlustel lõppes nädalavahetusel esimene ring. Kuigi reaalselt on kõikidel klubidel veel ühe vastasega mängimata, sest avavoor lükati külma ilma tõttu suvesse, võib esimese vahekokkuvõtte teha küll. Alljärgnevalt vaatleme, kes õnnestusid, kes mitte nii väga?
2

Pluss, miinus, ennustus | Liverpool poolfinaalis, Keeduse õnnetu vigastus, kas hokikoondis säilitab koha?

00:15, 16. aprill 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 16. aprilli valik.
0

Deivil Tserp | Valus ninanips asjatundjatele

00:10, 16. aprill 2018
Spordihuviline vajab häid tulemusi nagu gurmaan peent toitu. Siinkirjutajat rõõmustasid Maicel Uibo hiljutised kordaminekud – sise-MMi pronksmedali võitmine seitsmevõistluses ja kümnevõistluse isiklik rekord 8407 punkti – lausa eriliselt. Aga selleks oli ka põhjus, mille selgitamiseks tuleb ajas mitu aastat tagasi minna.
2

Pluss, miinus, ennustus | Kalevil läks nagu alati, Uibo tõestamine ja Liverpooli poolfinaališanss

00:15, 9. aprill 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 9. aprilli valik.
0

Ville Arike | Miks Žalgiris südameid võidab

00:10, 9. aprill 2018
Korvpalli Euroliigas lõppes reede hilisõhtul põhiturniir ning järgmisel nädalal alustatakse veerandfinaalidega. Tänavuse hooaja üks võitja on juba selge: Kaunase Žalgiris.
1

Ats Kuldkepp | Eveli Saue pole laskesuusatajate nigelas kuvandis süüdi

00:10, 2. aprill 2018
Endine laskesuusataja Eveli Saue võitis nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel hõbeda ja vähemalt tema Facebooki postitusest võis aru saada, et ta ei sõitnud Haanjast ära kõige parema tujuga. Saue medal kiskus lahti vanad haavad, sest ta pani kümmekond aastat tagasi Eesti (nais)laskesuusatajatele ette lati, mida pole suudetud ületada.
6

Pluss, miinus, ennustus | Tänaku võimalused Korsikal, Vene hea vorm ja vutikoondise mannetu turnee

00:10, 2. aprill 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 2. aprilli valik.
0

Pluss, miinus, ennustus | Uibo rahasaaga finišisirge, Kanepi ja Kontaveidi kurb nädal ning Kalev/Cramo duell Himkiga

00:10, 26. märts 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 26. märtsi valik.
0

Deivil Tserp | Käre treener – mõista või hukka mõista?

00:10, 26. märts 2018
Vehklemistreener Helen Nelis-Naukast on viimasel ajal juba kaks korda süüdistatud ebaväärikas käitumises. Esmalt eelmise aasta lõpus, kui talle heideti ette oma õpilase vastase läbisõimamist ja teist puhku hiljuti, kui kolm lapsevanemat nõudsid temale lastega töötamise keeldu, sest väidetavalt räuskav, ropendav ja mõnitav juhendaja olevat noortele ohtlik.
11

Deivil Tserp | Taliujumine – raudne tervis, rõõm, medalid

00:10, 19. märts 2018
Kui tegin äsja Tallinnas toimunud taliujumise maailmameistrivõistlustel intervjuud, avastasin end ühtäkki väga huvitavast keskkonnast, millest varem täpne ettekujutus puudus.
0

Seisukoht | Nutikad eestlased

18:34, 12. märts 2018
Juba vanarahvas ütles, et mida ei saa jõuga, seda saab nõuga. Just tolle ütluse järgi talitasidki hiljuti rallisõitja Ott Tänak ja kiiruisutaja Saskia Alusalu. Ja edukalt!
3

Ville Arike | Hendrik Eelmäe, palun ära tee enam niimoodi!

00:10, 12. märts 2018
Laupäeval said taas kokku viimase poolteise aastakümne meie kõige vingemad korvpallimeeskonnad Tartu Ülikool ja BC Kalev/Cramo. Mäng oli taas pingeline tuline, kahjuks jäi seda varjutama üks vahejuhtum.
41

Kaarel Täll | 600 vs 4700 eurot: mitmevõistlejate kaks erinevat pronksi

13:47, 4. märts 2018
Suurem osa Eesti spordirahvast tunneb uhkust – mitmevõistleja Maicel Uibo on maailma kolmas! Kahjuks leidub ka inimesi, kel võiks natukene häbi olla, kuid olukorda saab õnneks parandada.
12

Deivil Tserp | Kas Torino olümpia talvemuinasjutt võiks Pekingis eestlastele korduda?

00:55, 2. märts 2018
Eestiski väikse kirgedemöllu tekitanud Pyeongchangi mängud on ajalugu. Nüüd saab rahulikult tulevikku kiigata ja mõtiskleda, kas Pekingis võiks korduda Torino talvemuinasjutt, mis kulmineerus eestlastele kolme olümpiakulla võitmisega.
4

Kaarel Täll | Kaaperdatud olümpia

00:10, 26. veebruar 2018
12. veebruari õhtul eetris olnud „Välisilmas“ visati õhku mõte, et Põhja-Korea suutis lõunanaabrite korraldatud olümpiamängud kaaperdada. Juba esimestel päevadel!
8

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: valelikud venelased

16:53, 25. veebruar 2018
Venemaa hokikoondis võitis Pyeongchangi talimängude finaalis Saksamaad. Pärast vägevat tiitlilahingut kogunesid paljud ajakirjanikud pressikonverentsile, kus olid suurima esindusena kohal venelased.
9

Jaanus Kriisk | NSV Liidu spordisüsteemi lõpp meie (tali)spordis!

15:44, 20. veebruar 2018
Kindlasti on tore, et meil leidub veel sportlasi, keda saata olümpiamängudele. Paljud kodud võivad tunda uhkust, et on suudetud kakskümmend ja rohkem aastat olla oma pojale või tütrele toeks. Hetkeseisust olenemata suur kummardus ka sponsoritele ja kõigile teistele abimeestele-naistele, kes on olnud ühe või teise spordiala juures nii siis, kui ollakse tipus, kui ka siis, mil jäädakse tipust päris kaugele.
3

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: Valged Sõbrad - talimängude vabatahtlikud pealtvaatajad

12:21, 20. veebruar 2018
Kesistest publikunumbritest on Pyeongchangi talimängudel räägitud söögi alla ja söögi peale. Et olukorda veidikenegi leevendada, käivad olümpiaalasid vaatamas Valged Sõbrad.
1

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: kiirnuudlid siin, kiirnuudlid seal, kiirnuudlid iga nurga peal

10:02, 19. veebruar 2018
Mulle kangastuvad kiirnuudlitega meelde üksildased lõunasöögid pärast põhikoolist koju jõudmist, kui külmkapp tundus enda kulinaarse oskamatuse tõttu alati tühi. Ent Pyeongchangi taliolümpial ringi kõndides tundub, et kiirnuudlid on Lõuna-Korea rahvustoit.
3

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial | kolkaolümpiast ja korealaste viisakusest

19:33, 18. veebruar 2018
Arusaadav, et ülemused Tallinnas soovivad kohapealse olümpiamelu kohta lugeda. Mina tahaks ka. Ainult et väga raske on kirjutada asjast, mida lihtsalt ei ole.
1

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: kui kõrgel asub olümpiakoondise lagi?

05:08, 15. veebruar 2018
Eesti olümpiakoondise tulemused liiguvad tõusvas joones, mis paneb küsima, kui kõrgel asub meie lagi?
0

Ville Arike | Viiks olümpia üle maailma laiali?

00:05, 15. veebruar 2018
XXIII taliolümpiamängud Pyeongchangis on saanud täishoo sisse. Ning nagu ikka, ka esimesed muljed on käes.
1

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: kuidas ma Shaun White'iga koos nutsin

07:12, 14. veebruar 2018
Tänane hommik (Korea aja järgi) oli veidralt erakordne, sest tõenäoliselt ei voola minu ja USA lumelauastaari Shaun White’i (31) silmanurkadesse enam kunagi samal ajal ja põhjusel ükski pisar. Aga täna vesistasime, sest White võitis rennisõidus kolmanda olümpiakulla.
1

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: Vabandust, aga mis kuradi olümpialootus?

00:05, 13. veebruar 2018
Mu vererõhk tõuseb iga kord, kui ma loen-kuulen kuskilt sõnapaari „olümpialootus Kristjan Ilves“.
2

ÕL OLÜMPIAL | Veidrad Põhja-Korea ergutustüdrukud, "Gangnam style" ja meeleavaldused ehk noppeid avatseremoonialt

19:47, 9. veebruar 2018
Hurraa, Pyeongchangi taliolümpiamängud on ametlikult avatud! Elu esimesel olümpial viibiv Õhtulehe reporter muljetab (loomulikult elu esimesest) avatseremooniast.
8

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: Kuidas olümpiaturistidele vesi peale lasta?

15:20, 8. veebruar 2018
Medaleid eestlased taliolümpialt ei oota. Kohta esikümnes ei julge ilmselt keegi ennustada ja seda põhjusega. Küll võib Pyeongchangi mängude eel olla kindel: netikommentaatorid nimetavad mitut eestlast olümpiaturistiks.
11

Pluss, miinus, ennustus | Jalgpallurite klubivahetused, hoobid korvpallikoondisele ja olümpia avang

00:05, 5. veebruar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. veebruari valik.
0

Mart Treial | Olümpiakuld pole ülim saavutus

00:05, 5. veebruar 2018
Eesti spordis on levinud suhtumine, et olümpiakuld on ülim. Kõikide triumfide isa. Jumal, kui soovite. Juba sel nädalal algavate Pyeongchangi taliolümpiamängude valguses on paslik küsida, kas see ikka peaks nii olema? Ega me toda saavutust põhjendamatult haibi?
7

Deivil Tserp | Miks teeb ROK lolle otsuseid?

00:07, 29. jaanuar 2018
Sissejuhatuseks üks viktoriiniküsimus: kust on viimasel ajal tulnud kõige rohkem rumalaid ja kahetsusväärseid otsuseid? Need, kes pakuvad kõhklematult Stenbocki maja, panevad täiega puusse. Õige vastus on Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK)!
17

Ville Arike | Harjuge ära, see on tennis!

00:10, 22. jaanuar 2018
Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit on viimase 10+ aasta jooksul andnud põhjust elada tennise Suure slämmi turniiridele kaasa varasemaga võrreldes hoopis teistmoodi. Kui muidu võis lihtsalt nautida head tennist, siis nüüd panevad omade mängud küüsi närima.
6

Pluss, miinus, ennustus | Kontaveiti tagasitulek, punktideta sprinterid ja Tänaku debüüt

00:10, 22. jaanuar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 22. jaanuari valik.
5

Karl Juhkami | Coutinho müügi valguses: Liverpool mängibki brasiillaseta paremini?

00:10, 17. jaanuar 2018
Selle aasta esimese nädala lõpuks sai selgeks, et seni Liverpooli jalgpallimeeskonna särki kandnud Philippe Coutinho vahetab klubi ja kolib päikselisse Barcelonasse. Jalamaid hakkasid erinevad vutiportaalid kädistama, et kuidas saab küll Jürgen Klopp ilma oma ründetalismanita hakkama ja kes võiks brasiillast asendada.
3

Ville Arike | Kas Mati Alaveril on õigus?

00:09, 15. jaanuar 2018
Kaks eestlast olümpiamedalile viinud legendaarne suusatreener Mati Alaver ütleb kõrvalolevas loos, et Eesti suusatamine on oma normaalses seisus - niisuguses nagu olnud viimase 50 aasta jooksul. Kolme absoluutse tipu üheaegne esilekerkimine oli anomaalia. Kas Alaveril on ajaloolises plaanis õigus?
6

Karl Juhkami | Kõrged sihid nurjasid ainulaadse võimaluse

00:05, 8. jaanuar 2018
5. novembril toimus Tallinna külje all Maardus kohalike elanike jaoks midagi enneolematut. Maardu Linnameeskonna staadionile kogunenud 453 pealtvaatajat närisid küüsi ja väristasid põlvi viimaste hetkedeni, enne kui Vitali Gussevi esimese üleminuti värav pinged vabastas. Maardu võitis esiliiga! Võimas!
1

Pluss, miinus, ennustus | Tubli Kanepi, mannetu käsipallikoondis ja Ragnar Klavan vutimaailma tipus

00:05, 8. jaanuar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 8. jaanuari valik.
4

Jarmo Jagomägi | Millist nägu on leedulase Kairyse Kalev/Cramo?

00:05, 19. detsember 2017
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond tegi endale pühapäeva õhtul võimalikest parima jõulukingituse. Kalendriaasta viimane lahing Ühisliigas tõi võidu (hooaja teise) Riia VEFi üle, millega pääses Eesti meisterklubi punase laterna staatusest.
0

Kaarel Täll | "Mees, müüt, legend. Üks ja ainus – Raggy!"

00:06, 18. detsember 2017
„Andke talle Barcelona särk ja Coutinho arvab, et mängib seal koos kahe Messiga,“ teatab üks internetihunt Redditi foorumis. „Andke parem Messile Liverpooli särk ja Coutinho näeb väljakul kahte Klavanit,“ vastab teine.
3

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis