Janar Talts ja teised eestlased pingutasid kuis jaksasid, aga toore jõu vastu lihtsalt ei saanud.Foto: Stanislav Moškov
21. august 2012, 21:59
Vaata galeriid!

Eesti kaotas kindlalt Montenegrole

Eesti korvpallikoondise imeilusalt alanud EM-valiksari sai täna kodus esimese tagasilöögi, kui Montenegro vastu oldi pidevalt tagaajaja rollis ja kaotati lõpuks 64:77.

Kahe vooru järel alagrupis ainsana täisedu nautinud meeskondade duellis haaras Montenegro kohe ohjad, ehkki kaks NBA-meest nende rivistusest puudusid.

Külalised spurtisid teisel veerandajal ette juba 28:9. Sealt algas küll eestlaste tagaajamine - vahetult teise poolaja alguses jõuti seisuni 28:33 -, ent siis lülitas Montenegro taas sisse kuuenda käigu.

Terve mängu jooksul valitseti lauavõitlust, tabama hakati ka kaugelt ning viimase kümne minuti haku eduseis 60:42 tähendas juba sisuliselt võitu.

Eesti kasuks viskas Gert Dorbek 16, janar Talts ja Siim-Sander Vene 11, Kristjan Kangur 10 ning Gregor Arbet ja Sten-Timmu Sokk 8 punkti. Montenegro tulemuslikemad olid Suad Sehovic 22, Vladimir Dasic 15, Blagota Sekulic 12 ja Bojan Dubljevic 10 punkti ning 11 lauapalliga.

Kui visketabavuses polnud liiga suurt erinevust (väljakult Eesti 42, Montenegro 41%; vabavisked vastavalt 67 ja 83%), siis lauavõitluse kaotas Eesti koguni 27:48!

Järgmise mängu peab Eesti reede õhtul algusega kell 21.30 Serbias, kes alistas täna võõrsil Slovakkia 93:71.

Loe siit mänguülevaadet veerandaegade kaupa!