Pittsburghi hokimehed rõõmustavad võiduvärava üle.Foto: AFP / Scanpix
Jäähoki
31. mai 2016, 09:02

NHLi finaal algas Pittsburgh Penguinsi võiduga

Kui läinud ööl NBAs just selgus ookeanitaguse korvpalliliiga teine finalist, siis hokiliigas NHL läks finaalseeria lahti ning Pittsburgh Penguins alistas kodus 3:2 San Jose Sharksi.

Võõrustajad võitsid esimese kolmandiku 2:0, teise perioodi järel oli seis viigis ning "pingviinide" võiduvärav sündis 58. minutil Nick Bonino viskest. Meistriks tuleb, nagu ikka nelja võiduga. Penguins oli Idakonverentsi finaalis alistanud Tampa Bay 4:3 ning San Jose Läänes St. Louisi 4:2.

Penguins mängib klubi ajaloo jooksul viiendat korda NHLi finaalis ning neljast eelmisest korrast kolmel võideti karikas. Esmalt Mario Lemieux' hiilgeaegadel, aastatel 1991 ja 1992 järjest. Finaali jõuti ka nii 2008 kui 2009, seekord suudeti võit võtta alles teisel katsel. Sharks mängib finaalis aga esimest korda.