Tallinna Selver suutis täna võõral väljakul Pärnu Võrkpalliklubi üle mängida. Foto: LAURA OKS
16. oktoober 2016, 19:41

PÕNEV LAHING! Valitsev tiitlikaitsja tuli raskest seisust välja ja alistas viies geimis mulluse finaalivastase (2)

Võrkpalli Balti liigas kohtusid keskses mängus mullused Eesti meistrivõistluste finalistid Pärnu Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver. Valitsev meister Selver jäi küll 0:2 kaotusseisu, kuid suutis võõra väljakul mängu lõpuks võita.

Võõrustajad jäid esimeses geimis 11:17 kaotusseisu, kuid suutsid vahe tagasi mängida ning võita esimese geimi 25:23. Teises geimis läks omakorda Pärnu suurelt 16:9 ette, aga Tallinna Selver tulid mängu tagasi ning jõudis lausa ühe punkti kaugusele 22:23. Lõpuks suutsid pärnakad siiski geimi 25:23 võita ning minna kohtumist geimidega 2:0 juhtima.

Järgmine geim kuulus täielikult Selverile ning see kuulus valitseva meistrile numbritega 25:12. Neljas geim oli tasavägine viigiseisuni 17:17. Siis läks Selver aga vastastelt eest ära ning sai 25:21 geimivõidu. Seega otsustas mängu saatuse viies ehk otsustav geim.

Pärnu juhtis veel 11:7 ja 13:11, kuid lõpuks pani Selver oma tahtmise maksma, võites viimase geimi 15:13 ning kogu mängu 3:2.

Tallinna võistkonnale tõi Lincoln Williams 31 punkti, Siim Ennemuist 15. Pärnule tõi Taavet Leppik 17, Edvarts Buivids 16.