Flora - Kalju (arhiiv)Foto: Toomas Tatar
19. oktoober 2016, 20:03

Karikasarjast pudenenud Floral ja Levadial lasub suur surve liigas esikolmikusse jõuda (1)

Karikakaitsja FC Flora võimalus kevadist trofeed kaitsta lõppes täna Lillekülas, sest Evald Tipneri karikavõistluste kaheksandikfinaalis kaotati 0:1 Nõmme Kaljule.

Kohtumise ainsa värava lõi 26. minutil 19aastane ründaja Peeter Klein, kes kasutas ära Flora puurivahi Richard Alandi eksimuse. Flora üritas, mis ta üritas, ent Vitali Telešit neil täna üle mängida ei õnnestunud.

Tegemist oli Kalju esimese võiduga ajal, mil Florat juhendab Argo Arbeiter. Senised kaks meistrivõistluste raames peetud kohtumist olid lõppenud viigilise tulemusega (3:3 ja 1:1).

Ühtlasi tähendab karikasarjast pudenemine Flora jaoks seda, et nüüd ei saa valitsev Eesti meister endale lubada liigas esikolmikust väljajäämist. Miks? Sest Premium liiga neljas koht tagab pääsme tuleval suvel toimuvasse Euroopa liiga 1. eelringi vaid juhul, kui karika võidab juba liiga kaudu europääsme taganud meeskond.

Ent säärase potentsiaaliga meeskondi on võistlustulle jäänud vaid kaks: lisaks Kaljule ka eile FC Levadia 2:1 võiduga konkurentsist lülitanud FC Infonet. Kui karika tõstab pea kohale keegi kolmas, on meistrivõistluste neljandal satsil automaatselt jama majas.

Kevadel mängitavatesse veerandfinaalidesse on veel koha taganud Tartu JK Tammeka, FC Kuressaare, Viljandi JK Tulevik, Paide linnameeskond (alistas täna 4:1 Infoneti duubli) ja Narva United (võitis täna 3:1 Flora U21 meeskonda).

Viimane 1/8-finaal toimub 2. novembril Sillamäel, kus kohalik Rahvaliiga meeskond FC Molycorp Silmet kohtub Esiliigas mängiva JK Tallinna Kaleviga.