Kulturistid ja fitnessisportlased RiiasFoto: FITNESS
25. oktoober 2016, 12:01

VÄGEV! Kaunite kehadega kulturismi- ja fitnessisportlased tõid Eestile hulganisti medaleid (2)

Riias toimunud suur kulturismi- ja fitnessivõistlus Riga Pearl kujunes eestlaste jaoks väga edukaks, kui koju toodi kuus kulda, kolm pronks- ja kaks hõbemedalit. Lisaks pääses 19 sportlast finaalidesse ehk kuue parema hulka.

Fitmodelli võistlus viidi läbi ühes pikkuskategoorias. Kuldmedalile tuli Eesti karikavõitja Julia Korotõtš, finaali jõudis ka Irina Ivanova.

Klassikalises kulturismis jõudis finaali Kaspar Rebane. Kulturismikategoorias saavutas suurepärase teise koha Michael Peterson. Bodyfitnessis oli edukaim Eesti sportlane Gea Taalvelt, kes pääses samuti finaalidesse. Rannafitnessis pääses finaali koguni kolm eestlast – Egert Oiov, Janno Uus ja Ats Lahi, neist Lahi saavutas oma kategoorias teise koha.

Juunioride fitnessi kategoorias võidutses Vasilina Kuksova. Laste fitnessis, 12-13 aastaste seas, läks hõbemedal Jelena Fesenkole. Finaali jõudsid ka Sofia Zapalova ja Margarita Sumarok. Kuni 9-aastaste laste fitnessikategoorias võttis hõbemedali Anasstaija Ussova.

Eestlaste jaoks kõige edukamaks osutus bikiinifitnessi kategooria. Kõige lühemas, -160 cm, pääsesid finaali Krista Sabbal, Piret Lauk ja Liis Rosenthal. Kategooria kuldmedal läks Karina Polovnikovale.

Bikiinifitnessi pikkuskategoorias -163 cm pääsesid Eesti sportlastest finaalidesse Gylnara Kulieva-Stepanovaja Janika Aavamägi. Sama pikkuskategooria pronks- ja hõbemedal tulid Eestisse: 3. koht Kristina Kirsanovale ja 2. koht Katarina Kallikormile.

Pikkuskategoorias -166 cm kuuest finaalikohast viis läks Eesti sportlastele. Finaali pääsesid Kätlin Kärdi, Kseania Moskvina ja Kristina Sile. Pronksmedal läks Dagmar Samonile ning esikoha sai Helena Mang.

Kuni -169 cm pikkuste bikiinifitnessi sportlaste seas pääsesid finaali Julia Tsizova, Liis Marian Toomse, Anastasia Gavris, kategooria võitis Agne Kiviselg. Pikkuskategoorias -172 cm pääses kuue parema võistleja hulka Hiie-Liin Tamm. Bikiinifitnessi kõige pikemas pikkuskategoorias läks võit Jane Tammearule, lisaks pääses poolfinaali ka Kristiin Heleen Uuemõis.

Põhjamaade meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis tegi eestlastest parima tulemuse Mari Pukk, kes bikiinifitnessi pikkuskategoorias +172 cm pääses finaalidesse ning saavutas tubli neljanda koha.