Eesti hokikoondis (pilt on illustreeriv).Foto: Stanislav Moshkov
Jäähoki
7. aprill 2017, 19:25

Noored Eesti hokimehed alistasid lisaajal Lõuna-Korea

Eesti U18-vanuseklassi jäähoki noortekoondis alistas Gangneungis toimuva MMi II divisjoni A-grupi turniiril võõrustaja Lõuna-Korea lisaajal 4:3 (0:1, 2:0, 1:2, 1:0).

Eesti jäi avakolmandikul kiiresti kaotusseisu, ent teisel perioodil mindi Artemi Aleksandrovi ja Kristofer Jõgi tabamustest 2:1 juhtima. Viimase kolmandiku keskel õnnestus Lõuna-Koreal viigistada, veidi hiljem tegi Aleksandrov arvulisest vähemusest 3:2.

Paraku suutsid peoperemehed vaid 49 enne normaalaja lõpusireeni taas viigistada ning mäng läks lisaajale, mille saatuse otsustas Morten Arantez Jürgensi ülekaalust visatud värav kui tabloo näitas mänguajaks 62:53.

Eesti koondise väravasuul tõrjus Christopher-Kullervo Jõgi 34 vastaste pealeviset. Eesti koondis tegi Lõuna-Korea vastu 37 pealeviset.

Teistes tänastes mängudes alistas turniiri liider Rumeenia Suurbritannia 4:2 ning Leedu Horvaatia 5:1.

Võidule vaatamata püsib Eesti kuue punktiga neljandal kohal, ettepoole jäävad Rumeenia 10, Leedu 8 ja Lõuna-Korea 7 punktiga. Suurbritannial on viiendana 4 ning Horvaatial kuuendana 1 punkt.

Laupäeval kohtuvad turniiri viimastes mängudes Suurbritannia – Horvaatia (algus Eesti aja järgi kell 6), Leedu – Eesti (10.30) ning Lõuna-Korea – Rumeenia (15). Vaatamata viimase mängu tulemusele on Eesti koondis kindlustanud järgmiseks aastaks koha samas divisjonis.