Tanel Kurbas.Foto: Södertälje Kings
25. aprill 2017, 21:47

MESIMAGUS VÕIT! Södertälje sammus Tanel Kurbase ülikehvast viskepäevast hoolimata finaali lävele

Eesti korvpallikoondislase Tanel Kurbase leivaisa Södertälje Kings võitis Rootsi meistrivõistluste poolfinaalseeria viiendas kohtumises võõrsil 65:60 Norrköpingut.

Södertälje haaras kohtumise ohjad teise veerandiga, mis võideti 20:7. See viis 28aastase eestlase leivaisa poolajapausiks ette 33:24. Seeria neljandas kohtumises üleplatsimehena 24 silma toonud Kurbas oli poolajaks visanud kolm punkti, visked väljakult kaheksast üks.

Teise poolaja alguses spurtis Södertälje 15-punktilisse eduseisu, aga viimase kümne minuti eel olid võõrustajad kõigest 5-silmalises kaotusseisus. Ehkki neljandal veerandil läks Norrköping ka juhtima, suutis Södertälje mängu siiski enda kasuks pöörata.

Kurbas teenis mänguaega 30 minutit ning jäi pidama kolme silma peale. Kümnest teele saadetud viskest tabas eestlane ühe, lisaks võttis ta kaks lauapalli ning andis kolm korvisöötu. Kohtumise resultatiivseimana viskas Södertälje Thomas Kalemba-Massamba 29 punkti, millest 17 tulid avapoolajal.

Nelja võiduni peetava seeria kuues kohtumine peetakse ülehomme Södertälje koduareenil.