Mihkel Kirves veerandfinaalis TTÜ vastu mängimas.Foto: Stanislav Moškov
27. aprill 2017, 11:09

Pärnu korvpallur Mihkel Kirves – tööloom, kel vise ära kadus (1)

Pärnu Sadam mängis end Eesti korvpalliliigas 3:0 eduga TTÜ üle poolfinaali. Tegemist on kõigi aegade esimese korraga, kui suvepealinna meeskond jõudis nelja parema sekka ning edus on suur osa iga aastaga üha suuremat rolli mängival Mihkel Kirvesel.

Mis mehega tegemist on? Kirves tegi meistriliiga debüüdi juba neli aastat tagasi, hooajal 2012/13, tõsi, mõne üksiku minuti näol. Tänavu on 20aastane mängija kuulunud selgelt põhituumikusse, viibides põhihooaja mängus väljakul keskmiselt 29 minutit ning play-off’is veel paar minutit enam.

Kirves pole mees, kes loobiks vastaste korvid igast asendist palle täis. Vastupidi, vise on tema kirstunael. Kuid ta on peatreener Heiko Rannula usalduse teeninud vägeva musta töö tegija, kaitses rassija ja armutu võitlejana. Teisiti Kirves meistriliiga tasemel hakkama ei saakski.